Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Savaitgalio kelionės po Lietuvą automobiliu - StraipsniuKatalogas.eu

Kategorijos

Savaitgalio kelionės po Lietuvą automobiliu

Po darbo savaitės norisi praleisti laiką turiningiau ir galbūt pamatyti kažką naujo. Lietuva pilna gražių ir įdomių vietų, kurias galite aplankyti nemokamai. Automobiliu galima apkeliauti daugelį Lietuvos lankytinų vietų. Šiuos kelionių tikslus galima lengvai sudėlioti į Jums patraukliausią maršrutą ir leistis į savaitgalio kelionę po Lietuvą automobiliu.

Trakų pilis

Kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva buvo pastatyta ši gotikinė pilis dar XIV-XV amžiuje. Dabar pilis yra atstatyta, ten galima pamatyti įvairias istorines ekspozicijas ar tiesiog pasivaikščioti po šalia įkurtą parką. O pačiame Trakų mieste būtina paragauti jų pagarsėjusių kibinų.

Užutrakio dvaras

Šis neoklasicistinis dvaras įkurtas dar 1895m. priklausė bajorų Tiškevičių giminei. Nuo 1993m. Užutrakio dvaras pakelbtas kraštovaizdžio architektūros draustiniu. Dvaras yra gniaužiantis kvapą, galite maloniai praleisti laiką vaikštinėdami parke aplink pagrindinį pastatą, grožėtis gamta ir skulptūromis.

Kryžių kalnas

Netoli Šiaulių stovi vienus žavintis, o kitiems šiurpą keliantis Kryžių kalnas. Vieni pasakoja, kad kryžius toje vietoje žmonės statė prašydami sveikatos, o kiti teigia, kad tai buvo simbolis 1863m. vykusiame sukilime žuvusiems atminti. Caro valdžia draudė statyti kryžius, bet žmonės to nepaisė. Dar ir dabar žmonės ten neša savo kryželius, todėl pasivaikščiojus po šį kalną galima išvysti nuo naujausių iki senus laikus atmenančių kryžių.

Panemunės pilis

Leidžiantis automobiliu po Lietuvą, nesigailėsite važiuodami keliu palei Nemuną. Šalia šio kelio yra ne viena vieta kur galima sustoti grožėtis gamta ar nuo seno likusiais statiniais. Vienas iš jų – Panemunės pilis. Ši pilis buvo įkurta 1604m., o dabar yra dalinai restauruota.

Raudonės pilis

Važiuojant tuo pačiu keliu palei Nemuną rasite ir Raudonės pilį. Įkurta dar XVI amžiaus pabaigoje, pilis šiandien priklauso Raudonės pagrindinei mokyklai. Greta pilies galite pasivaikščioti po parką kuriame gausu medžių.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Netoli Molėtų įsikūręs, tai yra vienintelis tokio tipo muziejus pasaulyje. Pagrindinis muziejaus tikslas – teikti informaciją apie žmonijos santykį su kosmosu.

Verkių regioninis parkas

Klasicistinių rūmų kompleksas ir juos supantis parkas traukia turistautojus čia apsilankyti. Geriausia yra leistis į kelionę Verkių rūmų parko taku ir taip apžiūrėti visas šios vietos siūlomas įdomybes.

Kadagių slėnis

Tai Kauno marių šlaitas savaime apaugęs kadagiais. Dabar ant skardžio krašto yra įrengtas pažintinis takas nuo kurio atsiveria ne tik nuostabus medžių viršūnių, bet ir Nemuno vaizdas. 2016m. Kadagių slėnis pripažintas geriausiu parku Lietuvoje.

Mykolo Oginskio rūmai

Tai vienas gražiausių XIX amžiaus Lietuvos architektūros paminklų. Šie rūmai yra išskirtiniai dėl stogą puošiančių antikinio stiliaus skulptūrų. Centrinis pastatas yra neorenesansinio stiliaus. Dvare buvo įsteigta orkestro mokykla kurioje mokėsi dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Tai tik keletas žymių vietų kurias galite pamatyti savaitgalį keliaudami automobiliu po Lietuvą. Važiuodami į vieną ar kitą pasirinktą tašką pakeliui rasite dar daugiau aplankyti vertų vietų. Daugiau galite rasti toplaisvalaikis.lt svetainėje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *