Kategorijos

Sėkmingos darbo paieškos: 6 naudingi patarimai

Sėkmingos darbo paieškos visuomet reikalauja tam tikrų laiko patikrintų ir veiksmingų priemonių – ypač, jei yra ieškomas svajonių darbas. Todėl sudarėme jums keleto naudingų patarimų sąrašą, kuris turėtų palengvinti darbo paieškų procesą.

Darbas Klaipedoje

Žinokite savo karjeros tikslus

Pirmiausia kiekvienas iš jūsų turėtų žinoti, kokie yra jūsų pagrindiniai karjeros tikslai. Tai yra ypač aktualu žmonėms, kurie darbo ieško pirmą kartą arba nori visiškai pakeisti savo profesiją. Jei jūs planuojate pakeisti savo darbą ir veiklą, tuomet turite labai atidžiai išsiaiškinti visus svarbiausius niuansus, tokiu būdu susidarydami aiškesnę nuomonę ir lengviau suprasdami, ar jūs iš tikrųjų esate pasiruošę naujam karjeros posūkiui. Tokie sprendimai jums taip pat leis suprasti, ar jūsų norimas pasirinkti darbas galėtų atitikti jūsų požiūrį, turimas žinias ir pomėgius.

Planuokite į priekį

Pirmiausia jūs turėsite labai gerai suplanuoti visą tolimesnį procesą. Taigi, būtų naudinga nuspręsti, kiek valandų per dieną ar kuriomis savaitės dienomis jūs ieškosite naujo darbo. Tai padės jums darbo paieškas atlikti kur kas veiksmingiau ir produktyviau. Taip pat turite būti visiškai tikri, kad jūsų gyvenimo aprašymas (CV) ir motyvacinis laiškas yra atnaujintas. Visa ši informacija neabejotinai turėtų būti atnaujinta ir labai gerai atspindinti jūsų turimas žinias, patirtį ir sugebėjimus.

Didelę įtaką turi ir pats jūsų naudojamas CV formatas. Jei jis bus šabloninis ir naudojamas daugybės kitų vartotojų, jums gali būti per daug sudėtinga išsiskirti. Šiame procese jums būtų naudinga sukurti ir profesionaliai atrodantį el. pašto adresą, kuriuo su jumis galėtų susisiekti potencialūs darbdaviai. Žinoma, turėtumėte nepamiršti ir savo „LinkedIn“ profilio, kuris privalo būti profesionaliai užpildytas (jei norite, kad potencialūs darbdaviai iš anksto apie jus galėtų susidaryti teigiamą įspūdį).

Pasitelkite visus darbo paieškų kanalus

Internetas šiandien kiekvienam darbo ieškančiam žmogui suteikia kur kas didesnes galimybes. Vietoje to, kad vaikštinėtumėte iš vieno biuro į kitą, jūs galite naujo darbo paieškas atlikti internetu. Todėl nepaisant to, ar jus domina darbas Vilniuje, ar darbas Klaipėdoje – internetu galite pretenduoti į bet kuriame mūsų šalies mieste siūlomą darbo vietą.

Žinoma, veiksmingiausia darbo paieškas pradėti naudojantis internetiniais darbo skelbimų portalais, kadangi juose darbo pasiūlymų asortimentas būna didžiausias. Taip pat naudinga savo „LinkedIn“ paskyroje nurodyti, kad ieškote darbo ir esate atviri naujiems darbo pasiūlymams. Tai turėtų praplėsti jūsų galimybes ieškant naujos darbo vietos.

Darbas

Pritaikykite savo motyvacinį laišką ir gyvenimo aprašymą

Būtų klaidinga kiekvienam potencialiam darbdaviui siųsti vieną ir tą patį savo gyvenimo aprašymą ir analogišką motyvacinį laišką. Kiekviena darbovietė yra labai skirtinga ir kiekvienas darbdavys savo darbuotojams kelia skirtingus reikalavimus. Todėl jei prieš siųsdami savo informaciją potencialiam darbdaviui jūs nepasivarginsite jos pakoreguoti ir pritaikyti taip, kad pastaroji atitiktų potencialaus darbdavio lūkesčius, reikšmingai prašausite pro šalį.

Pasidomėkite bendrovėmis

Jei kandidatuojate į pakankamai aukšto lygio darbo vietą, kartu turėtumėte iš anksto pasidomėti ir pačia bendrove. Tai labai pagelbėtų tuomet, jei jums pasisektų ir jūs būtumėte pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį. Jei pokalbio metu jūs parodysite, jog žinote apie konkrečią bendrovę, tai gali turėti įtakos ir potencialaus darbdavio galutiniam sprendimui.

Pasitikėkite savo jėgomis

Labai didelę reikšmę potencialaus darbdavio priimam sprendimui turi ir žmogaus, kuris pretenduoja į konkrečią darbo vietą, pasitikėjimas savo jėgomis. Net jei jis neturi pakankamai daug praktinės patirties, pasitikėjimas savo jėgomis jam gali nutiesti labai sėkmingą karjeros kelią.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *