Kategorijos

Senelių namai: paklausi retenybė

Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 600 įvairaus pobūdžio socialinės globos bei rūpybos įstaigų. Nemenką dalį šių visuomenės gerovės tarnybų sudaro ir seneliu namai, priklausantys valstybei. Visgi, vien valstybiniai seneliu namai nebepatenkina greitai augančios paklausos: palengva atsiranda vis daugiau privačių senelių globa užsiimančių įstaigų. Kyla klausimas – kuo privatūs seneliu namai skiriasi nuo priklausančių valstybei?

Pirmiausia reikia pastebėti, jog privatūs seneliu namai kelia itin aukštus reikalavimus teikiamų paslaugų kokybei. Savarankiškai veikiantys seneliu namai stengiasi sukurti itin kokybiškas gyvenimo sąlygas, užtikrinti profesionalią sveikatos priežiūrą ir skirti pakankamai dėmesio kiekvienam gyventojui individualiai. Kadangi senjorų globa besirūpinančių įstaigų veikla yra neatsiejama nuo socialinio darbo bei rūpybos, labai svarbu dirbančio personalo sugebėjimas suprasti garbaus amžiaus žmogų ir jo poreikius bei malonaus bendravimo įgūdžiai. Senelių globa neapsiriboja vien tik būtiniausia priežiūra – žmogiškasis faktorius taip pat yra be galo svarbus kuriant komfortabilias gyvenimo sąlygas senjorams. Privatūs seneliu namai, kaip ir priklausantys valdžios institucijoms, teikia įvairios trukmės apgyvendinimo galimybes: privačiai veikiantys seneliu namai senjorus gali globoti keletą dienų, savaičių ar mėnesių, o esant poreikiui senolių rūpybos trukmę galima pratęsti iki metų ar daugiau.

Nors privatūs seneliu namai sparčiai populiarėja, dauguma susidomėjusių žmonių neturi pakankamai informacijos apie registracijos ir apgyvendinimo tvarką. Privatūs seneliu namai dažniausiai yra nustatę tokias pačias kreipimosi taisykles kaip ir kiti seneliu namai. Nors kainos dažnai yra šiek tiek aukštesnės nei kainynuose, kuriuos pateikia valstybiniai seneliu namai, šie skirtumai nėra labai dideli. Turint pakankamą senatvinį fondą, senjorai yra pajėgūs patys padengti visas globos namų išlaidas, nors neretai senolius remia ir finansiškai gerai apsirūpinę artimieji. Dažnai senelių namų mėnesio įmokos padengiamos iš senjorų pensijų, valstybės išmokamų slaugos pašalpų ar panašaus pobūdžio pajamų.

Privatūs seneliu namai, kaip ir bet kuri tokio pat veiklos pobūdžio valstybei priklausanti institucija, yra nuolat tikrinama įvairių inspekcijų bei kontrolierių. Senelių globa užsiimanti įstaiga turi atitikti griežtus reikalavimus. Itin atidžiai analizuojama senjorų globos namų socialinės rūpybos, veiklos organizavimo bei rezidentų gyvenimo sąlygų kokybė. Šitaip stengiamasi užtikrinti senolių, kuriais rūpinasi privatūs seneliu namai, asmenines teises bei išties kokybišką priežiūros bei globos paslaugų teikimą.

Taigi, nors šiuo metu privatūs seneliu namai vis dar tėra gana retas reiškinys Lietuvoje, jų steigimosi tempai auga vis sparčiau. Kiekvienas, norintis deramai pasirūpinti savo garbaus amžiaus artimųjų gerove, gali netrukdomai pasirinkti iš nemenko skaičiaus įstaigų, užsiimančių senelių globa. Galbūt privatūs seneliu namai bus kaip tik tas pasirinkimas, kuris užtikrins Jūsų senyvo amžiaus artimųjų džiugią bei patogią senatvę.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *