Senelių namai: septyni pasenę mitai apie juos

  • Senelių globa užsiimančiuose įstaigose neegzistuoja asmeninis privatumas

Netiesa. Seneliu namai suteikia savo gyventojams privačią erdvę bei galimybę turėti asmeninę nuosavybę. Kone visi seneliu namai leidžia rezidentams pasirinkti ar šie norėtų dalintis savo gyvenamąja erdve su kitu senoliu, ar mieliau gyventų vieni. Vieninteliai asmenys, galintys bet kada užeiti į senjoro kambarį, yra aptarnaujantis darbuotojų personalas.

  • Visi senelių namai yra vienodi

Netiesa. Kiekviena senelių globa užsiimanti organizacija ar įstaiga ne tik turi unikalų požiūrį į savo veiklą, bet ir teikia skirtingas paslaugas. Visi seneliu namai yra nustatę individualias taisykles, bendrąją vidaus tvarką bei vertybinius prioritetus, kuriuos privalu išsiaiškinti kiekvienam būsimam rezidentui bei juo besirūpinantiems artimiesiems.

  • Persikraustymas į senelių namus – negrįžtamas procesas

Netiesa. Atsikraustymas į senjorų priežiūros įstaigą gali būti tiek ilgalaikis, tiek trumpalaikis. Seneliu namai nėra paskutinioji gyvenimo stotelė. Dažnai senjorai senelių globa užsiimančiose įstaigose gyvena trumpą laiką, kai jų giminaičiai paprasčiausiai negali suteikti reikiamų gyvenimo sąlygų bei priežiūros (darbas užsienyje, šeimyninės problemos, sveikatos sutrikimai ir pan.).

Netiesa. Vienintelis bendras bruožas tarp senelių globa užsiimančių ir sveikatos gydimo įstaigų – nuolat prieinama kokybiška medicininė pagalba. Seneliu namai kuria bendruomeniškumo bei kolektyviškumo jausmą tarp savo rezidentų ir jaukią aplinką, kuri nė iš tolo neprimena laikino vizito ligoninėje.

  • Į senelių globos namus patenka tik labai silpnos sveikatos senjorai

Netiesa. Nors seneliu namai siūlo nuolatinę sveikatos priežiūrą bei kvalifikuotų medikų priežiūrą, tai nereiškia, jog ji yra būtina visiems rezidentams. Žinoma, senelių globa užsiimančiose įstaigose yra įsikūrę nemažai garbaus amžiaus žmonių, kurių gerovei reikalinga nuolatinė sveikatos specialistų priežiūra, tačiau šie senoliai tikrai nesudaro absoliučios daugumos.

  • Senelių namai riboja gyventojų laisves

Netiesa. Vieninteliai apribojimai, kuriuos gali taikyti seneliu namai yra vardan pačių senolių ar kitų rezidentų saugumo, tačiau gyventojai išlaiko visas asmens ir piliečio teises. Nemažai senelių namų gyventojų kenčia nuo įvairių sveikatos sutrikimų ir ne visuomet gali adekvačiai įvertinti esamą situaciją bei aplinką. Tokiais atvejais, norėdami užtikrinti senjoro bei aplinkinių saugumą, senelių namai gali apriboti tam tikras rezidento veiklos sritis ar suintensyvinti jo priežiūrą.

Netiesa. Nors privačių senelių globa užsiimančių įstaigų paslaugų įkainiai išties gali būti šiek tiek didesni, tačiau dažnai šie skirtumai nėra itin žymūs. Visgi, verta atkreipti dėmesį, jog privatūs seneliu namai neretai siūlo platesnį kasdieninės globos bei medicininės priežiūros galimybių pasirinkimą bei įvairias papildomas paslaugas, atsižvelgiant į individualius senjoro poreikius ar pageidavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.