Kategorijos

SEO dizaino optimizavimas

Puikus svetainės dizainas yra svarbus bet kuriai įmonei, siekiančiai sėkmės internete, tačiau jei svetainė neturi galimybės užimti gerų paieškos pozicijų, ją gali pamatyti labai mažai žmonių. Norėdami išvengti paieškos sistemoms nepritaikytos svetainės, tiesiog turite atsižvelgti į keletą pagrindinių SEO principų ir gerą turinio kūrimo praktiką.

Būdamas žiniatinklio dizaineris, daug galvoju apie tai, su kokiomis problemomis esu susidūręs ir su kokiomis problemomis, kaip girdėjau, susiduria kiti, kurdami svetaines, atsižvelgdami į SEO. Pateikiame  puikių SEO Dizaino patarimų, kurie gali padėti sukurti paieškos sistemoms palankesnį interneto svetainės dizainą neaukojant savo kūrybiškumo ir stiliaus.

1. Įsitikinkite, kad jūsų svetainės navigacija yra patogi paieškos sistemoms

Naudoti “Flash” naršymui svetainėje gali būti bloga žinia, jei nežinote, kaip padaryti “Flash” objektus prieinamus ir draugiškus interneto naršyklėms. Paieškos sistemoms tikrai sunku nuskaityti svetainę, kurioje naudojama “Flash”. amazon-navigacijaCSS ir neįkyrus “JavaScript” gali suteikti beveik visus įmantrius efektus, kurių ieškote, neaukodami savo pozicijų paieškos sistemose.

2. Skriptų talpinimas už HTML dokumento ribų

Kai koduojate svetainę, įsitikinkite, kad “JavaScript” ir CSS patalpinote už jos ribų. paieškos sistemos svetainę vertina pagal tai, kas yra HTML dokumente. Jei “JavaScript” ir CSS nėra eksternalizuoti, HTML dokumentuose gali atsirasti kelios papildomos kodo eilutės, kurios daugeliu atvejų atsidurs priekyje tikrojo turinio ir gali sulėtinti jų nuskaitymą.

Paieškos sistemos nori kuo greičiau pasiekti svetainės turinį.

3. Naudokite turinį, kurį gali perskaityti paieškos sistemų vorai

Turinys yra svetainės gyvybinė jėga, juo maitinasi paieškos sistemos. Kurdami svetainę, būtinai atsižvelkite į gerą turinio struktūrą (antraštes, pastraipas ir nuorodas).

Svetainės, kuriose yra labai mažai turinio, paprastai sunkiai pasirodo paieškos rezultatuose, o daugeliu atvejų to galima išvengti, jei projektavimo etapuose bus tinkamai suplanuota. Pavyzdžiui, nenaudokite paveikslėlių tekstui, nebent naudojate CSS fono paveikslėlio teksto pakeitimo techniką.

4. Blokuokite puslapius, kurių nenorite, kad paieškos sistemos indeksuotų

Jūsų svetainėje gali būti puslapių, kurių nenorite, kad paieškos sistemos indeksuotų. Tai gali būti puslapiai, kurie nesukuria jokios pridėtinės vertės jūsų turiniui, pavyzdžiui, serverio pusės scenarijai. Šie puslapiai netgi gali būti puslapiai, kuriuos naudojate savo projektams išbandyti kurdami naują svetainę (to daryti nerekomenduojama, tačiau daugelis iš mūsų vis dar tai daro).

Google robots.txt

Neatverkite šių tinklalapių žiniatinklio robotams. Galite susidurti su dvigubo turinio problemomis su paieškos sistemomis, taip pat susilpninti tikrojo turinio tankį, o tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų svetainės pozicijoms paieškoje.

Geriausias būdas neleisti tam tikriems tinklalapiams būti indeksuojamiems paieškos sistemų vorų – naudoti robots.txt failą, vieną iš penkių interneto failų, kurie pagerins jūsų svetainę.

Jei turite svetainės skyrių, kuris naudojamas kaip bandymų aplinka, apsaugokite jį slaptažodžiu arba, dar geriau, naudokite vietinę žiniatinklio kūrimo aplinką, pavyzdžiui, XAMPP arba WampServer.

5. Nepamirškite paveikslėlių Alt atributų

Įsitikinkite, kad visi jūsų paveikslėlių alt atributai yra aprašomieji. Kad visi paveikslėliai 100 % atitiktų W3C reikalavimus, reikia, kad alt atributai būtų aprašomieji, tačiau daugelis šio reikalavimo laikosi pridėdami bet kokį tekstą. Joks alt atributas yra geriau nei netikslūs alt atributai.

Paieškos sistemos perskaitys alt atributus ir gali į juos atsižvelgti nustatydamos puslapio atitiktį raktažodžiams, kurių klausia ieškotojas.

Tikėtina, kad tai taip pat naudojama reitinguojant paveikslėlių pagrindu veikiančiose paieškos sistemose, pavyzdžiui, “Google Images”.

Be SEO aspekto, paveikslėlių alt atributai padeda naudotojams, kurie nemato paveikslėlių.

Straipsnis parengtas pagal https://kasyraseo.lt/seo-paslaugos/ Apsilankyk ir rask daugiau naudingos informacijos

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *