Kategorijos

SEO kas tai?

Rečiau, tačiau vis dar iškyla klausimas kas yra SEO ir ar jis tikrai reikalingas. Bet kokiam verslui tobulėjant ir didėjant būtinos naujovės ir geri įrankiai, kurie ne tik padeda tobulėti bet ir leidžia akimirkai atsipūsti bei pasilikti toje pačioje rinkos pozicijoje. SEO siaura marketingo atšaka, kuri vyrauja skaitimeninio marketingo srityje. SEO (angl. Search Engine Optimization) – tai paieškų sistemų optimizavimas. Kitaip tariant SEO tikslas, jog įmonės, kurią atstovauja SEO specialistas, pozicijos „Google“ paieškoje būtų kuo aukštesnės. Tokiu būdų pasiekiamas didesnis tikslingų lankytojų skaičius. Tačiau tai padaryti nelengva, nes „Google“ nėra tiesiog paieškų sistema, tai viską matantis visažinis. „Google“ tikslas, jog atėjęs žmogus paieškoje rastų tikslingą, kokybišką ir būtent tą atsakymą, kurio jis ieško. Todėl SEO specialisto pareiga svetainę parengti ir pristayti „Google’ui“ taip, jog šis paieškoje ir pirmose vietose rodytų klientų svetainę. Tai padaryti galima jei svetainė tikrai yra kokybiška ir atitinkanti visus reikalavimus. Visas šis procesas vykdomas pasirinkus tinkamus ir reikalingus įrankius. Pirmiausiai SEO gali būti vidinis ir išorinis.

Vidinis SEO atsakingas už viską kas vyskta svetinės viduje. Tai SEO proceso dalis, kuri tvarkoma pagal visus „Google“ reikalavimus. Dažniausiai vidinis SEO apsibrėžia ties kokybišku turiniu, struktūra bei HTML šaltinio kodo elementais. Atlikus vidinę svetainės optimizaciją siekiama, jog svetainė būtų matomesnė, pritrauktų didesnį tikslių klientų skaičių pagal tikslingus raktažodžius bei tuo pačiu metu pagerinti svetainės suprantamumą ir nuskaitomumą paieškos sistemoms. Išorinis SEO atliekamas sveitinės išorėje, tai yra kitose interneto erdvėse.

Išorinio SEO metu renkamas svetainės autoritetas, tokiu būdu „Google’ui“ įrodant, jog svetainė paklausi ir atitinka tiek žmonių, tiek pačio „Google“ reikalavimus. Tačiau kaip tai daryti reikia žinoti, nes nesunkiai galima susirinkti blogą autoritetą ar gauti nuobaudas. Seo agentūra – tai atsakingiausias žingsnis, nusprendus, jog SEO paslaugos įmonei reikalingos. Todėl svarbu rinktis konsultacijas, kurių metu susipažinsite su įmone, jos darbo sąlygomis bei galimybėmis. Tai atsakingas darbas, todėl skubėti neverta.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *