Kategorijos

Sienų dažymas: kaip paruošti sienas dažymo darbams?

Sienų dažymas gali būti nesudėtingas apdailos darbas, tačiau labai svarbu, prieš imantis darbų, sienas tinkamai paruošti. Gerai paruoštos sienos garantuoja, kad darbai vyks sklandžiai ir greitai. Pristatome keletą praktiškų patarimų, kaip tai padaryti.

Tvarkinga ir dažymo darbams paruošta darbo vieta

Sienų dažymas ar bet koks kitas darbas su dažais, reikalauja pasirūpinti, kad viskas kas kambaryje gali būti aptaškyta dažais būtų uždengta. Kambaryje neturėtų būti baldų. Geriausia juos išnešti iš kambario, bet jei nėra galimybės to padaryti, patariama sustumti juos į kambario centrą ir apdengti. Dengimui puikiai tinka tvirta, plastikinė plėvele. Taip pat prieš imantis dažymo darbų reikia apsaugoti grindis, joms dengti galima naudoti sunkų drobinį audinį, kuris nėra slidus kaip plėvelė, todėl neapsunkina darbų ir sumažina riziką paslysti ir susižeisti. Nedažomas detales (langus, palanges, grindų bei lubų apvadus ir panašiai) reikia apklijuoti apsaugine mėlynos spalvos dažymo juosta.

Sienų parengimas

Prieš sienų dažymą reikia pasirūpinti, kad sienos būtų švarios, nes tai įtakoja dažų sukibimą. Jei dažomas naujas būstas ir sienos prieš tai buvo nedažytos, yra išlygintos, nugruntuotos ir nuglaistytos galima imtis darbų. Esant sienų nelygumams, pirmiausia reikia susidoroti su jais. Didesnių problemų, ruošiant sienas dažymui, gali kilti ilgą laiką neremontuotose patalpose, nes gali būti įsimetęs pelėsis, kurį pirmiausia privaloma pašalinti ir tik tada galima imtis bet kokių kitų darbų. Taip pat senos statybos namuose daugiau šansų, kad sienose yra nelygumų, kuriuos pirmiausia reiks išlyginti. Jeigu sienos yra lygios, bet seniau buvo dažytos aliejiniais dažais, juos reiks pašalinti (o jeigu buvo naudoti vandens pagrindo dažai, tokių sienų galima ir nevalyti).

Tinkamų įrankių pasirinkimas

Sienų dažymas paprastai reikalauja keleto skirtingų dažymo įrankių. Bus reikalingas tiek volelis, tiek teptukai. Voleliai yra naudojami didesniems plotams dažais padengti, o teptukai praverčia sunkiau prieinamose vietose bei vietose, kuriose reikia tikslumo. Voleliai skiriasi savo medžiagiškumu bei minkštumu, kuo siena nelygesnė, tuo minkštesnio volelio reikia. Teptukai skiriasi savo šereliais, jie gali būti natūralūs arba sintetiniai (natūralūs šereliai tinka dažant aliejiniais dažais, o sintetiniai – vandens pagrindo dažais).

Naujausi straipsniai

Comments

Įrašo “Sienų dažymas: kaip paruošti sienas dažymo darbams?” komentarų : 1

  1. dažai sienoms avataras

    Paruošimas yra pati pradžia, taip pat tai yra labai svarbus etapas. Bet už sienų paruošimą yra svarbiau dažų kokybė. Kartais, kad ir kaip gerai paruošiamas yra paviršius, jei dažai nekokybiški, tai greitu metu viską reikės daryti iš naujo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *