Kategorijos

SIP skydiniai namai- mitai ir tiesa

SIP plokštės ir skydinių namų statyba pasaulyje jau žinoma ir naudojama seniai. Kanadoje SIP plokštės naudojamos jau nuo 1930 metų, o Europos Sąjungos šalyse nuo 1995 metų. Į Lietuvą ši technologija atgabenta vos prieš kelis metus. Kyla klausimas, kodėl Lietuvoje ši namų statymo technologija tik dabar skinasi kelią ir populiarėja- atsakymas labai paprastas. Mums šiauriečiams atrodo, jog mūsų oro sąlygos netinkamos, jog tokio namo apšildymo išlaidos bus didelės ir SIP namas nėra toks tvirtas, kaip pavyzdžiui mūrinis. Egzistuoja keletas mitų, kodėl skydiniai namai nėra geras sprendimas.

  1. Mitas: SIP namas nėra toks patvarus kaip mūrinis. Tiesa: SIP namas yra labai patvarus ir tai įrodo jų populiarumas Japonijoje, kuris išaugo po žemės drebėjimų kai mūriniai namai buvo sugriauti, o skydiniai namai liko stovėti. Jų patvarumą patvirtina ir Kanadoje statomi 5 aukštų namai. Taip yra todėl, kad nors ir pati plokštė yra lengva, ji atlaiko ašinę jėga iki 10 tonų, o skersinę jėga iki 5 tonų.
  2. Mitas: SIP namas yra ne ekologiškas. Tiesa: putų polistirolas, esantis plokštės viduje yra porėtas ir sudarytas iš 98% oro ir 2% polistirolo. Ši medžiaga hipoalergiška, neutrali ir neskleidžia jokių žmogui kenksmingų kvapų, yra visiškai netinkama terpė veistis pelėsiui, bakterijoms ar graužikams. OSB plokštės, sudarančios SIP plokštės išorę atitinka Europos Sąjungos standartus, todėl yra pripažįstamos saugiomis ir nekenksmingomis.
  3. Mitas: SIP namas yra brangus. Tiesa: SIP namas yra pigus. Pirmiausia taip yra dėl to, jog dėl lengvo namo svorio, jam nereikia galingų pamatų, o tai sumažina namo statybos išlaidas. Toks namas yra greitai pastatomas, todėl statybos darbai kainuoja mažiau. SIP plokštės turi didelę šilumos varžą ir nereikia namo papildomai apšildyti. Visa tai sudaro nemažą sumą, kurią galima sutaupyti statant SIP namą.
  4. Mitas: SIP namas negali būti A+ klasės namas. Tiesa: Dėl savybių, kuriomis pasižymi SIP plokštės, SIP namas visada bus A+ namas, netgi nedidelėmis išlaidomis galima pasiekti A++ klasę.

Dar daugiau mitų sugriauti gali SIPTAU.LT komanda, kuri išsamiai papasakos visą SIP plokščių gamybos procesą, kaip yra SIP skydai gali tarnauti ilgai ir patvariai, o iš jų statomi namai bus ilgaamžiai ir džiugins mažomis namo statybos išlaidomis bei pigiu išlaikymu. Patikėkite savo namo statybą šios srities profesionalams, griaukite mitus ir džiaukitės nuosavu svajonių namu su SIPTAU.LT pagalba.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *