Siuntiniai į Angliją

Nemaža dalis Lietuvių išvyksta uždarbiauti ar net gyventi į užsienį. Statistiškai populiariausios šalys – Anglija, Airija, Norvegija, Danija. Rečiau Vokietija, Jungtinės Amerikos Valstijos. Emigrantams bendrauti su Lietuvoje likusiais giminaičiais ir draugais stipriai padeda šiuolaikinės technologijos. Visų pirma tai stipriai atpigę tarptautiniai telefoniniai skambučiai. Dauguma operatorių dabar netgi siūlo netgi specialius paslaugų planus skambinantiems į užsienį. Dar labiau bendravimą su užsieniu supaprastinio didelė interneto plėtra ir sparta. Naudojantis internetu galima bendrauti Skype programa, elektroniniais laiškais, bendrauti socialiniuose tinkluose (Facebook, Twitter). Ypač dabar kai daugumą žmonių turi išmaniuosius telefonus su internetu tai bendrauti galima ypač pigiai, nemokant už tarptautinį ryšį telefono bendrovėms, o sumokant tik už internetą.

Tačiau tai vis tiek liks tik virtualus bendravimas. Visada norisi nusiųsti dovanų į užsienį ar gauti jų iš ten. Žinoma dar geriau susitikti gyvai. Tam irgi yra nemažai išeičių. Norint siųsti dovanas galima pasinaudoti pašto bei siuntų tarnybų paslaugomis. Paštas labiau tinkamas atvirukams ir smulkiems siuntiniams siųsti. Tarptautinės siuntų tarnybos (pvz. DHL) – brangesnis malonumas, bet siuntos pristatomos daug greičiau, mažiau apribojimų siuntų dydžiui. Yra dar viena išeitis – pasinaudoti privačių smulkiųjų vežėjų paslaugomis. Yra nemažai privačių vežėjų savo mikroautobusais vežančių keleivius ir siuntinius. Kadangi daugiausia lietuvių yra Anglijoje tai ir daugiausia privačių vežėjų važiuoja maršrutu Lietuva – Anglija – Lietuva. Didelius siuntinius į Angliją taip patogiausia gabenti privačių vežėjų mikroautobusais. Siuntos pristatomos greit, kokybiškai ir nelabai brangiai. Skirtingi vežėjai skirtingai apmokestina savo paslaugas – vienose mokama už siuntinį, kitose – už kilogramus. Bet mokesčiai tikrai nėra dideli (kai kurie tautiečiai iš užsienio pargabena ir baldus, stambią buitinę techniką). Siuntiniai į Angliją vežami beveik kasdien ir savo tikslą pasiekia po kelių dienų nuo išvažiavimo. Šios įmonės dažnai veža ne tik siuntinius, bet ir keleivius, automobilius. Keleiviams tai daug pigiau nei važiuoti nuosavu automobiliu ar skristi lėktuvu. Tačiau užtrunka ilgiau nei skristi lėktuvu.

Bet kuriuo atveju šiuolaikinės technologijos ir technika priartino mus prie užsienio ir bendrauti su į užsienį išvykusiais artimaisiais ar nusiųsti jiems daiktų tapo daug lengviau. Svarbu atsirinkti mums tinkamiausias siuntų, komunikacijų, vežėjų paslaugas.

 

 

 

One Comment on “Siuntiniai į Angliją”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.