Kategorijos

Šiuolaikiniai krovinių kėlimo įrenginiai

Šiais aukštų technologijų laikais rankinis darbas sutinkamas vis rečiau. Jį vis dažniau pakeičia techniniai prietaisai. Viso to priežastis, žinoma, yra šiuolaikinės ekonomikos reikalavimai, o ne žmonių tingėjimas.

Krovinių kėlimo ir perkėlimo procesas taip pat netapo išimtimi. Tam naudojami inžinierių suprojektuoti krovinių kėlimo mechanizmai: kranai, talės, telferiai ir t.t. Dažniausiai juos naudoja gamybos srityse, sandėliavimo patalpose automatizuotose ir kituose objektuose. Talės tai įrenginiai skirti sunkių krovinių pakėlimui ir nuleidimui, kurie yra pakabinti ant jų kablio. Išskiriamos rankinės, elektrinės talės, bei telferiai. Jeigu darbai vykdomi kelis kartus per dieną, geriau naudoti rankinę konstrukciją. Kitais atvejais geriau naudoti elektrinę pavarą turinčius įrenginius.

Rankinės skirstomos į svirtines ir grandinines. Grandininės turi krovinių ir traukos grandines. Su krovinio grandine pakabinamas ir perkeliamas krovinys, o traukos grandinė perduoda jai mechaninį poveikį. Valdymą vykdo žmogus esantis ant žemės jungdamas pavaros grandinę. Rankinė talė turi mažesnį krovinio perkėlimo diapazoną, todėl darbuotojas turi būti šalia talės pakabinimo taško. Valdymas vykdomas svirties pagalba. Kėlimo aukštis apribotas žmogaus ūgiu.

Elektrinės talės skirstomos į lynines ir grandinines. Savo konstrukcijoje elektrines talės turi konsoliniai (gembiniai) kranai, kaip papildomą pakėlimo mechanizmą. Lyninės talės skirtos tiltiniams kranams, ji dirba vidutiniu ir sunkiuoju režimu. Be to yra pasirinkimas tarp mobilios lyninės ir stacionarios. Viskas priklauso nuo darbų pobūdžio. Pirmoji gali perkelti krovinius ne tik vertikaliai, bet ir horizontaliai. Be to, elektrinės pasižymi savo pajėgumu: 1, 2, 10 tonų ir kiti. Verta pažymėti, kad jos naudojamos ne tik kaip savarankiški mechanizmai, bet ir kaip pakabinamų kėlimo kranų elementai.

Iš esmės horizontaliam perkėlimui naudojami telferiai. Kitaip sakant, tai rankinės ir elektrinės talės pritvirtintos ant vėžimėlio. Vėžimėlis šiuo atveju juda sijomis pritvirtintomis ant reikiamo aukščio. Vėžimėliai, pagal jų judėjimo būdą irgi skirstomi į rankinius ir elektrinius.

Šiandien techninių mechanizmų rinkoje yra pakankamai daug gamintojų: Rusija, Japonija, Bulgarija ir kiti. Didžiausią paklausą turi Bulgarijos įranga, ji pasižymi patikimumu, ilgaamžiškumu, lengva eksploatacija, prieinama kokybe ir kaina. Be to į gamybą išleisti visi kėlimo įrangos tipai ir rūšys įvairiausioms reikmėms. Rinkitės kėlimo įranga pagal charakteristikas ir gamintoją.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *