Kategorijos

Šiuolaikinio fasadų šiltinimo privalumai

Fasadas – tai namo išorė ir būtent toji namo dalis, kuri padeda spręsti apie namo būklę. Vieni fasadai būna ilgaamžiai, tuo tarpu kitų namų fasadai, prabėgus vos keliems metams po namo pastatymo, ima trupėti ir atrodo kur pas prasčiau, nei prieš kelis dešimtmečius statytas namas. Todėl renkantis namo fasado tipą reikėtų skirti tam ypatingą dėmesį: ieškoti ne tik gražių, bet ir praktiškų bei kokybiškų medžiagų. Reikėtų pagalvoti ir apie fasadų šiltinimą. Fasadų šiltinimas paprastai atliekamas jau namą statant – vienu šūviu nušaunami du zuikiai, kadangi šiltinamosios ir izoliacinės medžiagos montuojamos po apdaila.

siltinimas is isores - fasadu siltinimas

Vienareikšmio atsakymo, kokia medžiaga tinkamiausia namų fasadų šiltinimui, nėra. Priklausomai nuo namo fasado tipo, gali būti panaudojama ekovata, poliuretanas, termoputos, rečiau – polistireno granulės, nes jos paprastai įpurškiamos į tarpus. Rekomenduoti geriausią šiltinimo būdą gali tik meistrai, kurių specializacija – namų šiltinimas. Nereikėtų pasitikėti statybininkais, kurie teigia mokantys ir išmanantys visas sritis: nuo plytelių klojimo iki namų apšiltinimo. Fasadų šiltinimas – ne lengva procedūra, reikia turėti specialią įrangą, vien bet kaip pritvirtinti apšiltinimo plokščių nepakaks. Šias plokštes reikia padengti specialiais apsauginiais sluoksniais, fiksuojamomis ir kitomis medžiagomis. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas kampučiams: jei tarp plokščių bus palikti tarpai, visas sandarinimas gali nueiti šuniui ant uodegos. Atkreipiame dėmesį, kad patikimi fasadų šiltinimo meistrai naujų namų fasadų šiltinimui įsiteikia 30 ir daugiau metų garantiją. Kartą apšiltinus fasadą, jo apšildyti nereikės ilgus dešimtmečius, o puikius šiltinimo rezultatus jusite kiekvieną žiemą.

 

Fasadų šiltinimas naudingas ir dėl daugelio kitų priežasčių, ne tik dėl šilumos taupymo, pavyzdžiui:

  • Apšiltinus namų fasadus, izoliuojamas garsas, todėl tai itin aktualu namams, kurie yra netoli didelių, judrių gatvių, geležinkelio. Vien langai, kaip įprasta manyti, triukšmo nesumažina, jį apmažina tik šiek tiek.
  • Fasadų šiltinimas padeda sumažinti gaisrų riziką, nes visos izoliacinės medžiagos yra nedegios.
  • Prisidedama prie darnaus vystymosi idėjų, nes apšiltinamosios medžiagos gaminamos iš ekologiškų perdirbtų žaliavų. Be to, sueikvosite mažiau kuro, tad fasadų šiltinimo privalumai yra akivaizdūs.

 

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *