Siuvimo kursai – kaip surasti tinkamiausius?

Siuvimas vienas iš jūsų hobių? O gal norite, kad tai būtų jūsų pragyvenimo šaltinis? Jei sugalvojote, jog norite išmokti siūti, turbūt pirmiausia pradėsite dairytis kas galėtų jus pamokyti. Šiuo atveju yra dvi galimybės: susirasti patyrusią siuvėją, lankyti pas ją privačias pamokas arba lankyti organizuojamus siuvimo kursus. Siuvimo kursai dažnai organizuojami grupėms žmonių, tad jei norite mokytis individualiai, tuomet šis variantas ne jums. Tik turėkite omenyje, kad privačios pamokos jums atseis gerokai brangiau, nei grupiniai siuvimo kursai. 

O jei nusprendėte susirasti siuvimo kursus, skaitykite šį straipsnį toliau, nes su jumis pasidalinsime keletu naudingų patarimų, kaip surasti kokybiškus siuvimo kursus. Juk jūsų tikslas išmokti siūti ne bet kaip, o gražiai. 

  • Siuvimo kursus dažnai veda profesionalūs savo srities specialistai. Aišku šioje srityje pasitaiko ir išsimčių, tad susimokant už kursų pamokas, pasidomėkite koks specialistas juos veda, kokie mokytojo pasiekimai ir t.t. Mokytojas yra labai svarbu, nes nuo to kaip mokytojas jums pateiks informaciją, kaip ją iššaiškins priklausys kiek tuose siuvimo kursuose išmoksite. Būtų labai gerai, jei prieš pradėdami lankyti kursus galėtumėte pabendrauti su mokytoju, jis padės jums atsakyti į klausimus apie kursus. 
  • Pasidomėkite kokios pamokos numatytos mokymo programoje. Pasižiūrėkite ar atitinka jūsų lūkesčius. Jei norite išmokti siūti, pavyzdžiui, kelnes, pasidomėkite ar mokymo programoje numatytas kelnių siuvimas. Ir būtinai atidžiai išstudijuokite mokymo programą. Pasidomėkite kokią dalį sudaro teorinė informacija, o kokią praktinė. Juk nenorite visus kursus praleisti su sąsiuviniu ir tušinuku, o ne su adata ir žirklėmis. 
  • Jei esate siuvėja, kuri dar tik žengiate pirmuosius žingsnius, nepulkite stačia galva į sudėtingus modeliavimo ar konstravimo kursus. Taip pat jei nemokate pasiūti saulės kliošo sijono, neturėkite iliųzijų, kad užsirašiusi į švarko siuvimo kursus išmoksite viską vienu kartu. Jums bus sudėtinga suprasti, nes neturite stiprių pagrindų. Tad po tokių kursų greičiausiai liksite nusivylusi ir kursų organizatoriais, ir mokytoju. Tačiau priežastis ta, kad neturėdama elementarių žinių, negalite mokytis sudėtingesnių dalykų. Čia tas pats kaip bandyti mokytis magistrantūroje, po vidurinės mokyklos baigimo. 
  • Sužinokite kokiu laiku yra organizuojami siuvimo kursai. Jei dirbate dienomis, jums netiks siuvimo kursai, kurie vyksta darbo valandomis. Jums reikia pasidairyti tų, kurie vyksta savaitgaliais arba vakarais. Jei jūsų darbo grafikas yra įtemptas, o gal namuose auginate mažą vaikiuką, tuomet galite rinktis siuvimo kursus internetu. Siuvimo kursai internetu patogu tuo, kad galite mokytis jums patogiu metu, ir net nereikia kelti kojos iš namų. Taip pat siuvimo kursai internetu dažniausiai kainuoja pigiau, nes organizatoriams nereikia nuomoti patalpų, pirkti siuvimo įrangos. 
  • Rinkitės mažas grupes. Pasidomėkite kiek mokinių planuojama priimti į organizuojamų siuvimo kursų grupę. Kuo daugiau žmonių, tuo sudėtingiau mokytis. Juk mokytojas bus greičiausiai vienas. Tad kuo daugiau mokinių, tuo mažiau mokytojo individalaus dėmesio sulauksite. Juk mokytojas turės atsakyti į didesnį kiekį klausimų, galbūt mokiniui parodyti ar patarti. 

Tikimės, kad šie patarimai jums buvo naudingi, tad sėkmės jums susirandant pačius geriausius siuvimo kursus. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.