Kategorijos

Skaičiuoklės

skaiciuokle_draudimoSkaičius pažįstame jau nuo pirmosios klasės. Daug metų mokomės juos naudoti įvairiuose skaičiavimuose bei formulėse. Tačiau keičiasi laikai, tobulėja tachnologijos, tad daugybę dalykų už mus jau suskaičiuoja įvairios suprogramuotos skaičiuoklės.

Skaičiuoklių rūšys:

Atlyginimo ir mokesčių skaičiuoklė. Šią skaičiuoklę naudojame norėdami sužinoti, kokią dalį mokesčių sumokame nuo atlyginimo. Tereikia įvesti atlyginimo sumą, kurią gaunate „ant popieriaus“ arba „į rankas“, ir galite detaliai sužinoti, kiek darbdaviui kainuoja jūsų darbo vieta, kiek mokate sodrai, garantiniam fondui, kokį pajamų mokestį sumokate valstybei, kiek sumokate už sveikatos, socialinį draudimą ir t.t.

Kalorijų ir KMI (kūno masės indekso) skaičiuoklė. Skaičiuoklė paskaičiuoja, kiek kalorijų rekomenduojama suvartoti per dieną – tereikia įvesti amžių, svorį, lytį, ūgį bei fizinio aktyvumo lygį.

Draudimo skaičiuoklė. Ši skaičiuoklė skirta automobilio, kelionės, būsto ir kitų draudimo rūšių kainai apskaičiuoti. Pavyzdžiui, norint apskaičiuoti automobilio civilinės atsakomybės draudimo kainą – į draudimo skaičiuoklę tereikia įvesti automobilio valstybinį numerį, poliso įsigaliojimo datą, sutarties galiojimo laikotarpį, užsienio riziką (ar automobilis bus naudojamas tik Lietuvoje, ar ir užsienyje), taip pat reikia nurodyti naudojimo paskirtį, ir ar jį vairuos bent vienas asmuo, jaunesnis nei 25-erių metų arba neturintis 2 metų vairuotojo stažo.

Valiutų kursų skaičiuoklė. Ja naudotis labai paprasta: tereikia pasirinkti valiutą, kurią norite konvertuti ir jos sumą, taip pat valiutą, į kurią norite konvertuoti.

Nors skaičiuoklių internete galima rasti ir daugiau, tačiau šios keturios yra vienos populiariausių. Jomis dauguma iš mūsų yra pasinaudoję bent kartą gyvenime.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *