Kategorijos

Skelbimai internete. Kaip sėkmingai parduoti?

Nieko nuostabaus, kad informacija intensyviai persikelia į virtualią erdvę. Per pastarąjį dešimtmetį neatpažįstamai pasikeitė komunikacijos technologijos ir pats komunikavimas tarp žmonių, kuris dabar vadinamas socialine erdve. Atsirado socialiniai tinklai, kurie pamažu išstūmė iš rinkos pokalbių svetaines ir net didžiąją dalį elektroninio pašto rinkos. Juk visi žinome, kad naudojantis facebook labai paprasta nusiųsti žinutę bičiuliui ar kompanijos darbuotojui su nurodymais atlikti vieną ar kitą užduotį. Vadinasi veidaknygę pradedame naudoti ne tik pokštų ar paveiksliukų siuntinėjimui, bet ir svarbio informacijos pateikimui. Neišimtis ir reklamos sritis. Po to kai facebook kompanija įdiegė reklamavimosi sistemą, ženkliai sumažėjo reklaminių skydelių pardavimo apimtys ir ne tik google reklamavimosi sistemoje. Vadinasi žmonės pradėjo skaičiuoti – kas pigiau? Adwords ar facebook? Vienašališkai teigti, kad vienas ar kitas būdas yra geriausias, negalima. Skiriasi auditorijos. Štai veidaknyge mieliau naudojasi moteriška auditorija ir jaunimas. Todėl dažniausiai ir reklamos čia pasitaiko susijusios su mada, drabužiais, drabužių taisymu, vaikų auginimo priemonėmis, receptais, maistu į namus, kosmetikos salonais ir priemonėmis. Daug rečiau pasitaiko nekilnojamo turto skelbimų apie parduodamus butus, namus ar sklypus. Tiesa internetinėje erdvėje gausu paskolų skelbimų ir kartais net sunku suprasti, kas tokias paslaugas teikia. Nes geriausiu atveju nurodomas tik telefono numeris ar svetainės adresas.

Skelbimai internetu

Dalis auditorijos (rodo ir atlikti tyrimai) ignoruoja reklaminius pranešimus, kaip ir skrajutes pašto dėžutėse, tačiau praktika rodo, kad nėra blogo reklamos būdo, yra tik netinkamai orientuota auditorija. Dar vienas gerai žinomas reklamavimosi būdas yra nemokami skelbimai internete. Ne paslaptis, kad jei ieškote pirkti būstą, automobilį ar kokią buitinę techniką, pirmiausia užsukate į populiariausius skelbimų portalus ir rečiau ieškote google paieškoje. Pasirinkę antrąjį atvejį, galiausiai vistiek atsidursite skelbimuose. Todėl dominuojančios kategorijos šiuose portaluose yra nekilnojamasis turtas ir transportas. Ir daug rečiau nuotraukų gamyba ar rūbai nėščiosioms. Taigi galima sakyti, kad tokios rinkos tendencijos, bet jos dirba ir veikia, ir svarbiausia suranda savo klieną. Įsivaizuokime – norime parduoti 3 kambarių butą Vilniuje. Ką darote? Ieškote internete kas perka ar norėtų pirkti? Skambinsite ir siūlysite? – Ne pats geriausias variantas. Yra posakis: “siūloma prekė – pigi”. Ką daryti? Užsakyti skelbimą skelbimų svetainėje ar net keliose svetainėse, ypač jei tai galima nesunkiai padaryti ir nemokamai. Tik vertėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių niuansų:

1. Skelbimo antraštė (pavadinimas) turi būti konkretus. Nerašykite “parduodu butą” ar tiesiog “parduodu”. Pabandykite suformuluoti taip: “3-jų kambarių Kauno centre”. Ir visiems bus aišku. Nes įdėjote skelbimą ne tam, kad parodytumėte koks brangus jums šis butas, o tam, kad ruošiatės jį parduoti ar nuomoti.

2. Skelbimas turi būti nuoseklus ir išsamus. Venkite apstrakčių fraziu, tokių kaip “geras butas” ar “labai geras butas”. Pirkėjui tai nieko nesako ar beveik nieko nesako. Privalumus būtina išvardinti, bet tai padarykite pabaigoje teksto. O pradžioje teksto reikėtų išvardinti pagrindines charakteristikas: kelintas aukštas, kiek viso aukštų name, mūrinis ar blokinis. Galų gale kokiame rajone, kokie vaizdai pro langus matomi (čia labai svarbu yra iliustruoti nuotraukomis, dažniausiai portalai leidžia įkelti nuo 4 iki 8 nuotraukų), kokia susisiekimo ar visuomeninio transporto situacija yra rajone, kuriame pastatytas namas.

3. Tekstas “butas su visais baldais” – ne visada privalumas. Kodėl? Butus su baldais dažniau renkasi nuomininkai, ypač studentai ir tai ne visada. Pirkti butą su visais baldais gali būti našta pirkėjui, nes galbūt jis turi savo baldus, ar ketina pirkti naujus. Juks senų baldų išvežimas irgi kainuoja.

Ir pagaliau…

4. Kaip pasirinkti svetainę, kad skelbimas nepasimestų tarp kitų, būtų matomas ir peržiūrėtas daugybę kartų? Mokamos svetainės kainuos bangiau ir pačio skelbimo įdėjimas ir paryškinimo ar iškėlimo į kategorijos viršų kaina bus didesnė. Nemokami portalai mažiau lankomi, tačiau už patalpinimą nereikia mokėti (kai kuriais atvejais galim užsakyti ir mokamas paslaugas). Ir kai sulaukste pirmojo pirkėjo skambučio, butinai paklauskite kokiame portale jis surado informaciją. Čia ateičiai, kad žinotumėte ir galėtumėte rekomenduoti naudingų skelbimų portalą.

Ir pabaigai. Mes žinoma turime savo nuomonę ir esame be galo šališki tuo klausimu, bet rekomenduojame išbandyti www.labaigerai.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *