Kategorijos

Skirtingos kačių kraiko rūšys – kurią rinktis?

Kraiko tipas, kurį renkasi dauguma kačių. Nors kiekviena katė gali būti skirtinga, tyrimai parodė, kad katės paprastai turi tam tikrų „universalių“ pirmenybių, kai kalbama apie kraiką. Štai du dalykai, kuriuos paprastai žinome apie kates ir jų kraiko pasirinkimą. Mažesnės kraiko dalelės: Katės linkusios pirmenybę teikti smulkių dalelių kraikams, o ne granuliniams ir krištolo tipo kraikams. Žinoma, tai prasminga, nes katės iš pradžių buvo dykumose gyvenantys gyvūnai, kurie savo atliekas palaidodavo smėlyje. Jau nekalbant apie tai, kad smulkesnė dalelė geriau jaučiasi ant jų letenų. Noriu pasakyti, ar mieliau vaikščiotumėte basomis uolėtu paplūdimiu ar minkštu, baltu smėliu? Panašiai jūsų katė tikriausiai pirmenybę teiks smulkių dalelių, sulipusio molio kraikams.

Kačių kraikas be kvapo: Katės dažniausiai renkasi bekvapius kraikus, o ne kvepiančius. Jūsų katės nosis ir uoslė yra šiek tiek tikslesni nei jūsų (įdomus faktas: ji netgi jautresnė nei kai kurių veislių šunų!). Taigi, norėdami apsisaugoti, turėtumėte atsispirti norui įsigyti kvepiantį kraiką, nesvarbu, ar tai gėlių kvapas, ar bet koks kitas. Vietoj to rinkitės kraiką be kvapo. Jei nerimaujate, kad bekvapis kraikas sukels kačiuko smarvę, nesijaudinkite.

Taigi, jūsų katė greičiausiai renkasi bekvapį, smulkių dalelių, sulipantį molio kraiką. Laimei, tokių netrūksta. Ir dabar, kai turite idėją, kas greičiausiai pradžiugins jūsų katę, galite atsižvelgti į kitas kraiko savybes. Greitas ir sunkus sulipimas: taip sumažinsite netvarką ir galėsite lengviau semti/valyti, jau nekalbant apie tai, kad sumažinsite tikimybę, kad šlapime suvilgyti kraiko gumulėliai prilips prie jūsų katės letenų ar uodegos. Kvapą sugerianti medžiaga: niekam nepatinka kačių šlapinimosi ar kaklo kvapas! Išskyrus gal tavo šunį? Kepimo sodos arba aktyvintos anglies galima berti aplink kraiko dėžutę arba tiesiai į kačių kraiką.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *