Kategorijos

Judėjimo technika neįgaliesiems – kas yra tie skuteriai?

Rinkoje randame vis labiau paciento poreikius atitinkančių neįgaliųjų vežimėlių. Klasikiniai rankiniai modeliai tampa praeitimi – dabartiniame pasiūlyme, be kita ko, yra elektra varomi vežimėliai, sportiniai vežimėliai ir skuteriai skirti judėti lauke. Kuris modelis atitiks mūsų reikalavimus? Patikrinkime!

Neįgaliųjų vežimėlių rūšys:

Universalūs neįgaliųjų vežimėliai – tarp kurių yra modeliai su dideliais galiniais ratais, rekomenduojami savarankiškai judantiems neįgaliojo vežimėlyje, jie gali būti plieniniai, lengvi iš aliuminio, pusiau aktyvūs arba aktyvūs vežimėliai ir vežimėliai su mažesniais ratais, dažniausiai randami ligoninėse ir medicinos įstaigose, rekomenduojamos vežti sergančius žmones. Šioje kategorijoje galime išskirti ir vaikiškus vaikštančius bei aktyvius vežimėlius.

specialūs vežimėliai – tai vežimėliai, kurie stabilizuoja galvą ir nugarą , turi specialią konstrukciją su prailgintu atlošu ir galvos atrama bei pailgintomis kojų atramomis. Šiame vežimėlyje galima pasilenkti į gulimą arba pusiau gulimą padėtį.

elektriniai vežimėliai – skirti žmonėms, kurie negali arba nenori savarankiškai judėti vežimėlyje savo rankomis ir tiems, kurie nori turėti papildomą vežimėlį tolimesnėms kelionėms, taip pat ir nelygiu reljefu.

elektriniai skuteriai – tai komfortiškiausia transporto priemonė neįgaliesiems važiuojant lauko sąlygomis, skuteris dažniausiai turi minkšta pakaba, kuri sugeria nelygius kelius ir suteikia daugiau komforto neįgaliam žmogui, taip pat su skuteriu galima nuvažiuoti žymiai daugiau kilometrų nei su elektriniu neįgaliųjų vežimėliu.

Kiek kainuoja vežimėlis ar skuteris:

Vežimėlių ir skuterių kainos labai įvairios, tai daugiausia priklauso nuo: gamintojo, modelio, naudojamos technologijos ar papildomų priedų. Mediplius.lt skuterių ir neįgaliųjų vežimėlių parduotuvėje kainos svyruoja nuo 159 eurų (plieninis vežimėlis) iki 3800 eurų. (elektrinis skuteris). Kalbant apie kainą, verta paminėti ir galimybę kompensuoti lėšas iš Nacionalinės ligonių kasos, kuri pacientui, priklausomai nuo kompensavimo kodo, skiria atitinkamai tam tikra pinigų sumą. Ši suma nuskaičiuojama medicinos parduotuvėje perkant vežimėlį. Tai didelė finansinė pagalba ir daugeliu atvejų ji padengia visas vežimėlio išlaidas. Skuteriai taip pat kompensuojami valstybės.

Kokį vežimėlį rinktis pagyvenusiam žmogui?

Neįgaliojo vežimėlis turi būti neabejotinai pritaikytas prie negalios laipsnio ir tipo, svarbus ir vartotojo gyvenimo būdas. Paprasčiausias kriterijus, be abejo, yra patogumas ir judėjimo paprastumas arba slaugytojo patogumas naudotis vežimėliu.

Senyvo amžiaus žmogui, gebančiam savarankiškai judėti vežimėlyje, rekomenduojami lengvi vežimėliai. Prižiūrimam asmeniui, kuriam reikalinga trečiųjų asmenų priežiūra, rekomenduojami plieniniai vežimėliai. Visus vežimėlius ir skuterius rasite technikos neįgaliesiems parduotuvėje mediplius.lt

Prisiminkime, kad jei pacientui keliami specifiniai reikalavimai, verta investuoti į tokį vežimėlio modelį, kuris prie vežimėlio galės derinti tam skirtus priedus, t.y įvairių tipų ratus (pripučiamus arba kietus), kitus porankius, papildomą sėdynę. pagalvėle.

Kas iš tikrųjų yra aktyvus vežimėlis?

Aktyvus neįgaliųjų vežimėlis , dar vadinamas sportiniu vežimėliu, pritaikytas aktyviam gyvenimo būdui. Pasižymi paprasta konstrukcija, kurios dėka yra labai lengvas – gali sverti net mažiau nei 5 kg. Vežimėlio atveju tai didelis privalumas – mažas svoris leidžia jį lengvai transportuoti. Be to, sulankstomą aktyvųjį vežimėlį neįgaliesiems galima nesunkiai supakuoti į automobilį ir transportuoti į bet kurią vietą.

Aktyvaus tipo invalido vežimėlis turi turėti ant greitųjų jungčių pritvirtintus ratus – dėl to juos bus galima lengvai išimti iš vežimėlio, kad jį būtų galima sulankstyti. Savarankiškumas tikrai palengvins neįgaliojo gyvenimą ir suteiks daugiau psichologinio komforto.

Mažas sportinio vežimėlio svoris turi tam tikrų „pasekmių“. Aktyviuose vežimėliuose nėra jokių papildomų elementų, tokių kaip galvos atramos ar porankiai. Atlošas tokiame vežimėlyje yra gana trumpas, todėl jis ir lengvesnis.

Be lengvo svorio, šis vežimėlis pasižymi ir mažu dydžiu. Tai puiki pagalba kasdieniame gyvenime. Toks vežimėlis tikrai tiks, pavyzdžiui, siauruose praėjimuose.

Kur nuomotis slaugos lova geriausiai?

Funkcinės slaugos lovos nuoma geriausia užsisakyti iš medstore el. parduotuvės. Greičiausias pristatymas su patogiais čiužiniais nuo pragulų. Funkcinės lovos nuoma naudinga žmonėms, kuriems reikia reabilitacinės ortopedinės lovos trumpam laikui, kad nereikėtu išleisti daug pinigų perkant.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *