Kategorijos

Šlifavimo diskų pritaikymas namų ūkio veikloje

Šiuolaikinėse statybose rankų darbas naudojamas vis mažiau. Namų meistras ar profesionalus montuotojas turi visą arsenalą visų rūšių prietaisų. Šiandien šlifavimo diskeliai ir elektriniai įrankiai leidžia kokybiškai apdoroti bet kurios medžiagos paviršių.

Šlifavimo diskai yra abrazyviniai įrankiai, susidedantys iš grūdelių, sucementuotų tam tikru rišikliu. Jie plačiai naudojami pramoniniais ir buitiniais tikslais įvairių paviršių šlifavimui. Ši procedūra leidžia pasiekti patrauklią gaminio išvaizdą ir suteikti jam reikiamas technines charakteristikas. Kaip išsirinkti tinkamą šlifavimo diską namų ūkio darbams bei ką reikia žinoti apie šlifavimo diskus prieš juos įsigyjant – apie tai skaitykite mūsų straipsnyje.

Kaip pasirinkti šlifavimo diskus?

Pigių produktų pirkimas nėra geriausias būdas sutaupyti. Tam tikros atrankos taisyklės padės suprasti abrazyvinių medžiagų gausą.

  • Pagal paviršiaus tipą

Įvairių tipų abrazyvinių medžiagų naudojimo technologija paaiškinama jų fizinėmis savybėmis.

Aliuminio oksidas naudojamas minkštai medienai, plastikui, medžio drožlių plokštėms. Jis išsiskiria savo subtilumu valant dažytas medžiagas. Tokie šlifavimo diskeliai yra gaminami iš popieriaus, audinio arba abiejų derinio. Abrazyviniai grūdeliai tvirtinami sintetinėmis dervomis arba natūraliais klijais.

Plieno gaminiams ir ypač kietajai medienai reikės patvaresnių elektrokorundo ir cirkonio oksido kristalų.

Iš silicio karbido pagamintas švitrinis popierius naudojamas akmens gaminiams, stiklui ir patvariam plastikui šlifuoti. Sintetinė derva naudojama kaip abrazyvinių grūdelių rišiklis.

  • Pagal substrato grynumo lygį

Šlifavimo metu naudojami šlifavimo diskai su įvairaus dydžio abrazyvinės medžiagos grūdeliais. Didesni kristalai skirti grublėtam apdirbimui o smulkesni – apdailai.

  • Šlifavimo būdu

Yra du pagrindiniai būdai: sausas ir šlapias. Su pirmuoju variantu viskas yra labai aišku, o antrasis pagrįstas vandens naudojimu technologiniame procese. Ypatinga savybė yra tai, kad nesusidaro dulkės ir nesimaišo atliekos, o tai naudinga atliekant smulkų baigiamąjį poliravimą.

Pagrindiniai darbo metodai

Apytiksliai procesą galima suskirstyti į tris etapus.

  • Grubus šlifavimas

Dėl rūdžių buvimo, prastos medienos pjovimo kokybės, galimų deformacijų. Šiuo atveju naudojamos kampinės staklės ir pluošto šlifavimo diskai. Santykinai plokščiam pagrindui ir mažam šiurkštumui rekomenduojami ekscentriniai šlifuokliai.

  • Lygiavimas

Būtinas dėl gilių įbrėžimų, dažų defektų ir taškinės korozijos. Turėsite naudoti švelnesnį nuėmimo režimą. Nenaudokite per didelės jėgos, naudokite vidutinio grūdėtumo diskus.

  • Apdaila ir poliravimas

Paskutinis apdailos etapas. Jo pagalba galite pašalinti mažiausius įbrėžimus ant medinio pagrindo, ištaisyti lakuoto paviršiaus defektus. Minimalios pastangos ir kelių iš eilės etapų taktika.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *