Kategorijos

Socialiniai plakatai

Socialinių plakatų spausdinimasPlakatai – tai dažniausiai didelio formato spausdintos produkcijos gaminys su vaizdu, tekstu ar  su tam tikromis  fotografijomis. Būtent čia gali parodyti savo profesionalumą fotografas, grafikos dizaineris ir teksto rašytojas. Jis gali būti spausdinamas ant popieriaus, tento, lipnios plėvelės ir ant  kitų paviršių.  Plakatai gali būti spausdinami tam tikrais reklaminiais, reprezentaciniais, agitaciniais ar švietimo tikslais. Pagal tematiką jie gali būti reklaminiai, politiniai, kultūriniai, moksliniai,  visuomeniniai ir socialiniai. Didžiausio dėmesio susilaukia socialinės tematikos plakatai, nes tai ypač aktuali tema šiuolaikinėje visuomenėje. Būtent šių plakatų spausdinimas susilaukia didžiausio dėmesio, aptarinėjimų, apmąstymų ir galbūt net kritikos.

Kodėl socialinės temos plakatai svarbūs ir reikalingi šiandieniniam pasauliui? Socialinė reklama susiformavo norint atkreipti visuomenės dėmesį į vyraujančias problemas: skurdą, prievartą, išnaudojimą, nusikaltimus, žalingus įpročius ir t.t. Tokia reklamos rūšis priverčia susimąstyti, pakeisti vyraujančias tam tikras nuostatas, paskatina imtis naudingos veiklos, padėti bėdai paliestiems žmonėms. Tokios reklamos tikslas – padaryti įtaką žmogui tam tikrais vaizdais. Todėl ypač populiarus tapo socialinės tematikos plakatų spausdinimas ir gamyba. Dažniausiai socialinės tematikos plakatuose galime išvysti įvairius žiaurius vaizdus, dažnai šokiruojančius ar net kompromituojančius užrašus, nes tik tokios vaizdinės priemonės gali sukrėsti žmogų.

Šiuolaikinėje visuomenėje, kuri yra kupina socialinių problemų ypač yra reikalingos mąstymą keičiančios vaizdinės priemonės. Viena  pagrindinių iš jų – plakatas. Kodėl būtent plakatas gali prisidėti prie socialinių problemų išsprendimo? Viena iš priežasčių yra matomumas. Plakatai kabinami įvairiausiose matomose ir žmonių pripildytose vietose – viešojo transporto stotelėse, prekybos centruose, kavinėse, mokyklose, bibliotekose ir t.t. Dažnai tokius plakatus galima išvysti atspausdintus dideliu formatu, matomus net iš tolo ir gerai apšviestus. Socialinės tematikos plakatų tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių. Dažniausiai žmones sudomina įspūdingai skambanti antraštė, kuri priverčia pažvelgti į plakatą atidžiau. Svarbiausia dizaineriui kuriant plakatą – pagrindinė mintis, kuri būtų pateikta plakate ir puikiai atsispindėtų jame.

Plakatai yra viena iš pigiausių spausdintinės reklamos sklaidos priemonių. Plakatų spausdinimas atveria puikias galimybes skleisti socialinės tematikos idėjas. Dėl nedidelių investicijų socialiniai plakatai užkariauja visas įmanomas reklamines vietas. Kadangi socialinės problemos yra viena iš opiausių ir skaudžiausių temų šiuolaikiniame, netikrumo ir nusikaltimų kupiname pasaulyje, plakatai tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Mažos išlaidos garantuoja, kad plakatai pasieks tikslinę auditoriją, galbūt kažkam pagelbės sunkią nevilties minutę, privers iš naujo apmąstyti savo gyvenimo tikslus ar pakeisti savo įpročius. Juk žmogaus gyvybė, likimas ir gyvenimas yra neįkainojami. Tad tos nedidelės spausdinimo išlaidos atsiperka neįkainojama verte.

Turbūt bent kartą gyvenime, pamatę vaiką su mėlyne ant veido, žvelgiantį iš didelio plakato, susimąstėme – kodėl taip yra? Turbūt gailėjome tos moters iš plakato, kuri pakabinta ant kablių ir parduota? Turbūt važiuodami autostrada atkreipėme dėmesį į milžinišką plakatą, bylojantį apie skaudžiose avarijose žuvusius žmones? Jei taip – socialinės tematikos plakatai ir jų spausdinimas mums ir visiems kitiems yra reikalingas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *