Stalčių bėgeliai: kodėl jie svarbūs?

Savo gyvenamoje aplinkoje ir darbe nuolat susiduriame su stalčiais – juos randame virtuvėje, miegamajame, vonioje, svetainėje, biuro balduose. Gera, kai stalčiai varstosi sklandžiai, tyliai ir yra pastebimi tik tiek, kiek svarbūs juose laikomi daiktai – tai harmoningos kasdienybės būtinybė. Visgi kiekvienas esame girdėję klebančius, grubiai bumsinčius ir kitais garsais erzinančius stalčius. Kas lemia tai, kad negalime mėgautis tyliu ir sklandžiu stalčių naudojimu? Gyvename moderniais laikais, todėl bet kurį stalčių galima atidaryti sklandžiai ir tyliai – svarbu tik kad jis turėtų tinkamai parinktus bėgelius. Stalčių bėgeliai priskiriami baldų furnitūrai ir nors paprasto vartotojo akiai nėra labai pastebimi – dažnai gali būti girdimi garsiau nei norėtume.

Stalčių bėgeliai gali judėti tyliai ir sklandžiai, o gali ir erzinti savo keliamu triukšmu. Viskas priklauso nuo jų techninių savybių – tylą garantuoja guoliniai bėgeliai su švelniu pritraukimu. Aplinkose, kur stalčių varstymui nekeliami labai aukšti varstymo komforto reikalavimai gali būti naudojami ir ritininiai bėgeliai. Visgi guoliniai bėgeliai palyginti su ritininiais yra gerokai tvirtesni, atsparesni didesnėms apkrovoms ir galimybe turėti papildomą švelnaus pritraukimo funkciją.

Bėgeliai su švelnaus pritraukimo funkcija sukonstruoti taip, kad švelniai pastūmus stalčių spyruoklinis mechanizmas optimalia jėga automatiškai pritraukia jį į pradinę padėti – stalčius užsidaro ir negirdėti trinktelėjimo nepriklausomai nuo stalčiui uždaryti panaudotos jėgos.  Naudojantis stalčiais su švelnaus pritraukimo funkcija išvengiama triukšmingo uždarymo garso, nes stalčiai uždarymo metu neatšoka nuo galinės sienelės.

Rinkdamiesi stalčių bėgelius virtuvei ar miegamojo komodai pagalvokite, ar tikrai norėtumėte papildyti savo kasdienybę trinksinčiais stalčiais? Jeigu stalčių dardėjimą ko gero galite nesunkiai pakęsti darbinėje aplinkoje (biuro baldams neretai naudojami ritininiai bėgeliai), namie visgi norisi ramybės. Harmoninga kasdienybė sunkiai įsivaizduojama be funkcionalių baldų, taigi kokybiškos baldinės furnitūros – stalčių atveju guolinių bėgelių su švelniu pritraukimu.

Renkantis stalčių bėgelius svarbu įvertinti ir labai svarbų funkcionalumo aspektą – galimybę matyti visą stalčiaus turinį. Tai įmanoma naudojant pilno atsidarymo bėgelius. Tokie gali būti ir ritininiai, ir guoliniai bėgeliai. Pilnu atsidarymu džiuginantys bėgeliai yra techniškai sudėtingesni – reikia užtikrinti stalčiaus stabilumą jam esant pilnai ištrauktoje būsenoje – taigi brangesni. Visgi tai yra neginčytinas pranašumas Jūsų stalčiams.

Savaime aišku labai svarbu bet kurių pasirinktų bėgelių kokybė ir ilgaamžiškumas. Naivu tikėtis, kad  sklandžiu judėjimu ir stabilumu džiugins patys pigiausi bėgeliai. Taigi net ir tada, kai norite pernelyg neišlaidauti baldams, pagalvokite ar tikrai verta smarkiai taupyti furnitūrai – juk ko gero nenorėtumėte permokėti jau po kelių metų – patirti furnitūros keitimo išlaidas, kurių tikrai galėjote išvengti.

Kokybiška furnitūra itin aktuali virtuvės baldams – ten esančius stalčius varstome dažniausiai, tačiau verta suteikti maksimalų funkcionalumą ir svetainės, miegamojo, vonios, vaikų kambario baldams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.