Kategorijos

Statau rąstinį namą: langų montavimas

Skandinavų šalyse rąstiniai namai yra itin dažnas pasirinkimas. Lietuvoje, rąstiniai namai statomi rečiau. Tačiau ieškant sprendimo, vasarnamiui ar pirčiai, tai gali būti puikus pasirinkimas, sukuriantis natūralią aplinką poilsiui.

Mediniai langai

Mediniai langai yra daug geresnis pasirinkimas, nei plastikinių langų. Nors kaina medinių langų būna ženkliai didesnė, tačiau jie daug geriau sulaiko šilumą, nei PVC langai, bei žinoma atrodo natūraliau, bei jaukiau.

mediniai langai
Mediniai langai

Kai surenkamas tašytų rastų karkasas, ateina laikas galvoti ir apie langus, kurie puoš Jūsų poilsio oazę. Dažniausias pasirinkimas – kokybiški, mediniai langai, kurie puikiai dera prie viso statinio.

Tačiau dažnu atveju, apsigyvenus tokiame name, pastebima, kad šiluma iš namo pasišalina labai greitai, jaučiama vėsa. Pradedant ieškoti problemų, prieinama prie langų.

Dažnu atveju pastebima, kad priėjus prie lango jaučiasi žemesnė patalpos temperatūra ir kartais juntama, kad per langų tarpus į patalpas patenka šaltis.

Sumokėjus didelius pinigus, už kokybiškus langus, apima įsiūtis, ir pirmiausia pradedamas kaltinti langų gamintojas, tačiau, šiuolaikinės langų technologijos yra tiek pažengusios, kad labai retai, kada kaltas pats, medinis langas, ir dažniausiai problema yra nekokybiškas langų montavimas.

Medinių langų montavimas

Langų montavimas skiriasi nuo tradicinių langų montavimo ir tam reikia specifinių žinių. Pats procesas atrodytų taip:

Angokraščiuose langų statramsčių šliaužikliui įstatyti išpjaunamas griovelis, į kurį įstatomas tašas, prie kurio tvirtinama visa lango konstrukcija. Langai yra tvirtinami prie įdėklų. Visa konstrukcija tvirtinama tik medvarsčiais prie statramsčių, apvadai prie lanko konstrukcijos. Jei langai gręžiami tiesiai prie rąstų, gali kilti problemų, nes naujos statybos namas šiek tiek dar vaikšto, ypač jei statyboms buvo naudoti, gerai neišdžiovinti rąstai.

Jei statybai buvo naudoti gerai neišdžiovinti rąstai, protingiausia būtų surinktą karkasą palikti 1 metams gerai išdžiūti ir tik tada montuoti langus. Tačiau, dažnai ieškoma kitų sprendimų, kurie šią problemą išspręstų greičiau, bet žinoma rizikuojama langų montavimo kokybe. Kartais net langų gamybos įmonės, kurios teikia ir langų montavimo paslaugą, dažnai pridaro montavimo klaidų, montuodami medinius langus rąstiniame name. Todėl geriausia šį darbą patikėti savo srities profesionalams, kurie per ilgą darbo patirtį sumontavo ne vieną langų paketą rąstiniuose namuose.

Medinių langų priežiūra

Sumontavus langus, svarbu nepamiršti, kad mediniams langams reikia ir priežiūros. Po langų montavimo, svarbu nuolatos gerai valyti medinių langų rėmus specialiomis priemonėmis. Labai naudinga, medinius langus padengti specialiomis priemonėmis, kurios apsaugo nuo įvairiausių vabzdžių. Taip pat, po 8-10 metų, rekomenduojama atlikti medinių langų rėmų perdažymą. Pasirinkus rimtas, medinių langų montavimo įmones, Jus apie langų priežiūrą tikrai informuos.

Mediniai langai, yra puikus būdas, kurti natūralios aplinkos įvaizdį rąstiniame name,  todėl, kad medinių langų montavimas nevirstų, kančia ir papildomomis išlaidomis, vertėtų pasirinkti tinkamą partnerį langams sumontuoti.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *