Stilinga apsauga nuo saulės

Žiemą visi laukiame saulės, o vasarą jai atėjus džiaugiamės, bet tuo pačiu ir burnojame, kad per karšta. Nors saulė ir šildo bei šviečia, bet ji kartais ir kandžiojasi. Todėl nuo saulės reikia pasisaugoti. Ultravioletiniai spinduliai gali sukelti odos vėžį, pakenkti akims. O ilgai pabuvus saulėje galima gauti ir karščio smūgį. Nuo saulės reikia saugoti odą. Vykstant poilsiui prie jūros rankinės viduje privalo būti kremas nuo saulės.  Juo išsitepti reiktų ne tik deginantis, bet ilgiau dirbant saulėje ar apskritai būnant saulėje karštą dieną. Net jei nebūnate tiesioginiuose saulės spinduliuose, oda vis tiek išsausėja. Dėl to reiktų ją tepti ir drėkinamuoju kremu. Geriausia odą pridengti plonais natūralaus audinio drabužiais. Geriausia rinktis šviesių spalvų drabužius, nes šviesą ir šilumą jie labai gerai atspindi. Šviesios turėtų būti ir rankinės, diržai, papuošalai ir kiti aksesuarai. Jie laidūs orui, sugeria prakaitą ir apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių.

apsauga-nuo-saulesGalvą reiktų pridengti kokiu nors apdangalu. Tai iš bėdos gali būti ir paprastas rankšluostis. Bet šią funkciją puikiai atlieka ir stilingos kepuraitės ar skrybėlės. Saugant nuo saulės akis geriausias pasirinkimas akiniai nuo saulės su UV apsauga. Būkite atsargūs ir nemanykite, kad pigūs akiniai už 10 ar 20 litų tokią apsaugą turės. Tokie akiniai greičiau padarys Jums meškos paslaugą. Jie tik išplės akies vyzdį ir į jį pateks tik daugiau UV spindulių nei nenaudojant jokių akinių.

Rankinės turinys atostogaujant turi būti stipriai peržiūrėtas. Joje turėtų būti buteliukas vandens, skysčių pusiausvyros atstatymui. Tam geriausiai tinkamas paprastas vanduo arba šalta arbata. Limonadai tam netinkami, nes jie nenumalšins troškulio ir skysčių pusiausvyros. Taip pat turi būti pasirūpinta kremu nuo įdegio, drėkinančiuoju kremu bei dirbtinėmis ašaromis akims. Dirbtinės ašaros reikalingos karštą dieną išsausėjusioms akims. Karštą dieną reiktų nusiimti ir metalinius papuošalus, nes jie labai įkaista ir kaitins kūną. O tuo pačiu ir kliudys degintis, nes tose vietose kur jie dengia odą liks baltos dėmės.

Karštą dieną reikia nepamiršti ir augintinių. Kaime žmonės karštomis dienomis lauke besiganantiems galvijams ant galvų užriša baltas drėgnas skepetas. Jos vėsina ir apsaugo nuo saulės spindulių. Miesto gyventojams svarbu nepamiršti augintinių automobiliuose. Automobilyje susidaro šiltnamio efektas ir dėl to temperatūra automobilyje uždarytais langais gali būti net keliasdešimt laipsnių didesnė nei lauke. Žmogui ar gyvūnui tai gali būti tiesiog mirtina. Reikia pasirūpinti, kad gyvūnai visą laiką turėtų ir vandens. Kartais jiems skysčių pusiausvyros atstatymas net svarbesnis nei žmonėms. Įsivaizduokite kaip vasarą kenčia ilgo juodo kailio šunys.

Saule reikia džiaugtis, bet reikia mokėti ir nuo jos apsisaugoti. Būkime atsargūs, kad ji tik džiugintų, bet neliūdintų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.