Kategorijos

Stogo čerpės: kaip išsirinkti tinkamiausias?

čerpės

Ne vienas specialistas patvirtins, kad čerpinė stogo danga yra viena geriausių ir ilgaamžiškiausių medžiagų. Europos ir kitose šalyse, stogo čerpės yra vienas dažniausių statybos sprendimų. Keraminės čerpės, kaip statybinė medžiaga naudojamos jau labai seniai, o jų gamybos technologija su laiku vis tobulėja. Nors daugelis kur kas daigiau dėmesio skiria į namo fasado apdailą, specialistai pataria nepamiršti taip pat labai svarbios namo dalies – stogo. Būtent stogas apsaugo pastato konstrukcijas ir fasadą nuo lietaus, sniego ar vėjo. Žinoma, estetinė namo išvaizda taip pat labai svarbi, stogo danga lemia ir namo bendrą stilių.

Kad pasirinkti stogo dangą būtų lengviau, patariame apgalvoti kelis kriterijus.

Tikriausiai žinote, kad čerpės gaminamos tiek iš betono, tiek iš molio. Nors kadaise buvo vertinamos tik molinės čerpės, tačiau šiuolaikinių technologijų dėka, nėra taip lengva atskirti šių dviejų čerpių rūšių. Keičiantis gamybos technologijai, šiandien čerpės geriau priglunda viena prie kitos, todėl papildomos sandarinimo medžiagos tampa nebereikalingomis.

Jeigu dvejojate kokias čerpes rinktis, vertėtų pagalvoti apie kelis pagrindinius kriterijus – estetinį ir išorinį vaizdą bei jų dydį, spalvą ir rūšį.

Nenumokite ranka ir čerpių dangos spalvą rinkitės atsakingai. Būtent nuo spalvos priklauso kiti objekto architektūriniai sprendimai: langų, fasado spalva. Čerpių dydį rinkitės taip pat atsakingai. Kokio dydžio čerpes reikia rinktis, lemia plokštumų keikis ant stogo. Didesnės čerpės kur kas geriau atrodo ant didelių paviršių.

Architektai rekomenduoja, iš anksto išsirinkti čerpių dangos spalvą ir rūšį. Tiesa, čerpių tipas ne visuomet priklauso nuo individualių namo statytojo norų. Dažnai čerpių pasirinkimą lemia tuo metu vyraujančios tendencijos bei objekto architektūrinės savybės.

Daugelis čerpinę dangą itin  vertina dėl jų natūralumo. Ir visai ne veltui. Keraminė čerpinė danga išgaunama deginant molį. Taip pat vienas didžiausių čerpių pranašumų – jos nesugeria vandens ir neskilinėja esant aukštai temperatūrai.

Taip pat neišsigąskite, jeigu jūsų pasirinktos čerpių partijos spalva kiek skirsis, tai natūrali čerpių savybė. Paprastai čerpių paviršius būna padengtas specialia medžiaga, o į patį molį yra dedami priedai. Nuo šių aplinkybių ir priklauso čerpių spalva, tad kiekviena čerpė gali nežymiai skirtis.

Nepamirškite, ilgainiui čerpių spalva dar gali keistis. Tai natūralus procesas, kurį paskatina aplinkos veiksniai. Taip pat labai svarbu, kokioje vietovėje stovi namas – miškingoje, kalnuotoje ar lygumoje.

Tiesa, šiandien tampa itin populiaru rinktis skirtingų spalvų čerpes. Skirtingų spalvų čerpės sudarydamos kontrastą, kartu sukuria unikalų estetiškai atrodantį vaizdą.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *