Stogų tipai

Stogas virš galvos – ne tik gražus posakis, bet ir būtinas namo elementas. Jo konstrukcija turi būti tvirta, o iš stogo dangos reikalaujama ir patrauklumo. Rinkoje siūloma daugybė skirtingos spalvos bei dizaino dangų. Ką pasirinkti – nemažas galvosūkis. O ir renkantis reikėtų žinoti, kokia stogo forma planuojama.

Nors įprasta matyti šlaitinius stogus, specialistai pasiruošę sumontuoti ir kitokius. Vertėtų aptarti apie arkinius, vienašlaičius bei plokščius. Pradėkime nuo pastarųjų. Jie vertinami dėl paprastumo. Negana to, kad konstrukcija nesudėtinga, tokie stogai itin pravartūs stengiantis išgauti kuo daugiau erdvės namo viduje. Pats pavadinimas „plokščias“ išduoda, kad nebus jokių išlinkių ar išraitymų. Vadinasi, palėpė tokiu atveju gaunama ne trikampė su nuožulniomis sienomis, o pilnai atitinkanti kambario funkciją. Automatiškai atsiranda galimybė vaikščioti nesusilenkus bei apstatyti sienas lentynomis ar kitais baldais. O ir iš lauko namas atrodys gražiai, originaliai. Žinoma, bendra išvaizda priklausys ir nuo pasirinkto stogo dangos tipo bei spalvos. Visgi toks stogas „atlaidžiausias“ – danga iš šono dažnai nėra matoma, tad su dizainu „nedraugaujančiam“ žmogui tai parankiausias sprendimas.

Štai vienšlaičių stogų dangos – labiau pastebimos. Nors toks stogas iš pažiūros irgi plokščias, tačiau jis visgi būna su šlaitu. Kuo toliau, tuo labiau šis sprendimas atranda vietą architektų brėžiniuose. Tarp dvišlaičių stogų vienašlaičiai atrodo gana originaliai. Be to, jie užtikrina didesnę palėpės erdvę. Šiuo požiūriu šiek tiek nusileidžiama plokštiesiems, tačiau rezultatas labai panašus. Kaip jau minėta, vienšlaičiai labiau pastebimi nei plokšti. Tai reiškia, jog stogo dangos pasirinkimas reikalauja daugiau dėmesio (kalbant apie estetinę pusę). Iš vienos pusės, tai lemia daugiau rūpesčių. Kita vertus, namą galima paversti spalvingesniu, nes dangų spalvos rinkoje įvairuoja.

Galiausiai reikėtų paminėti arkinius stogus. Lyginant su šlaitiniais, vėlgi gaunama didesnė palėpės erdvė. Dėl to toks stogas puikiai tiks nedideliam namui, kuriame siekiama sutalpinti kuo daugiau. Konstrukciją galima pavadinti įdomia. Tai atsispindi ir bendrame vaizde, kai danga jau būna savo vietoje. Stogo dangos pasirinkimas svarbus, kadangi ji bus matoma iš visų pusių. Dažnai nusprendžiama rinktis plieninę.

Suprantama, kad prie konkretaus tipo turi būti pritaikomos stogo dangos bei priedai. Stoglangių įrengimas, lietvamzdžiai ir kt. tiesiogiai priklauso nuo stogo tipo. Bet kuriuo atveju svarbu, kad darbą atliktų profesionalai. Tuomet stogas ne tik gražiai atrodys, bet ir bus ilgaamžis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.