Su kuo siejamas miškų pirkimas?

misku pirkimasMiško pirkimas Lietuvoje dažniausiai yra tapatinamas su tam tikromis verslo atšakomis, todėl nenuostabu, jog miško pirkėjų šiuo metu yra itin daug. Svarbu yra tai, jog kainą dažniausiai kiekvienas pirkėjas siūlo vis skirtingą, tačiau kodėl? Kiekvieno verslininko poreikiai ir tikslai yra skirtingi, nes kaip jau žinote – miškas perkamas su siekiu išgauti reikiamą medienos kiekį, kuri jau yra naudojama pagal kiekvieno verslininko poreikį. Kur dažniausiai yra naudojama kertama mediena Lietuvoje?

Pirmiausia, reikėtų pastebėti, jog ne visada miškų pardavimas yra siejamas ir su pačiu sklypo pirkimu – dažniausiai minėti verslininkai perka mišką tiesiog medienos išsikirtimui t.y. teisę iškirsti mišką, bet neperka paties sklypo, tai tarsi yra nuoma, kurios metu nuomininkas išsikerta galimą medieną ir ją transportuoja į jam reikalingą vietą.

Kas liečia miško panaudojimo tikslus, tai vertėtų pastebėti, jog jis ne visada yra perkamas su siekiu jį iškirsti – nemažai miškininkyste užsiimančių žmonių tiesiog želdina miškus, todėl pavyzdžiui, miško, kuriame medžių tankumas yra itin mažas, panaudojimas yra siejamas ir su jo užželdinimu.

Kalbant apie miško pjovimą bei medienos panaudojimą, tai populiariausias pasirinkimas verslininkų tarpe yra tiesiog medienos pardavimas arba apdirbimas. Šiuo metu yra nemažai bendrovių, kurios perka miškus ir, juos iškirtus, visą medieną parduoda kitiems, o dažniausiai – kitoms šalims. Būtent didžioji dalis pirkėjų yra būtent medienos eksportu užsiimančios bendrovės.

Verta pastebėti, jog minėtoms eksporto bendrovėms ant kulnų lipa ir medienos apdirbimo įmonės. Trumpai tariant, nemažai šių įmonių taip pat supirkinėja miškus kirtimui, tačiau čia jie medienos neparduoda – viskas yra apdirbama ir parduodama kur kas brangiau Lietuvoje. Dažniausiai gaminius sudaro statybinės medienos gaminiai, rastai namams bei kiti produktai, kurie yra naudojami įvairiems darbams.

Kas liečia iškirstos medienos panaudojimą, tai reikėtų nepamiršti, jog pirkėjų tarpe nemažą dalį šios rinkos užima ir malkų pardavėjai. Reikėtų pabrėžti – jie dažniausiai perka tuos miškus, kuriuos reikia valyti, nes kitu atveju, kitos rūšies miškai gali būti jiems per brangūs ir visai nepelningi. Žinoma, čia reikėtų pastebėti, jog nemažai žmonių, kurie turi itin miškingą žemės sklypą, patys imasi valymo darbų, nes supraskite – iš medienos tikrai galima gauti nemažai naudos.

Ne visiems aišku yra priimtinas darbas miške, tuo labiau, jeigu nėra reikalingos technikos, tai paprasčiausiai tokie miškai yra parduodami, o jų supirkėjų tikrai yra gana daug – užtenka atsiversti kiekvieną miškotvarkos ir kitų paslaugų svetainę ir iš karto pamatysite antraštes „perku mišką“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.