Suknelės: kokią medžiagą rinktis?

SuknelėsIeškodamos tinkamos suknelės didžiausią dėmesį kreipiame į modelį, spalvas, linijas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad medžiaga lemia, kaip ji gulės ant mūsų, kaip ilgai tarnaus, ar išlaikys spalvas praėjus keleriems metams, galiausiai, kokios priežiūros reikalaus. Sintetinės medžiagos, žinoma, pigesnės, tačiau jos ir tarnauja kur kas trumpesnį laiko tarpą. Kita alternatyva – natūralūs medžiagų pluoštai.

Poliesteris gaminamas tiek iš natūralaus, tiek iš sintetinio pluošto. Tinkamai suderinus santykius gaunama puiki medžiaga iš kurios gaminama nemažai šiuolaikinių drabužių. Poliesterio drabužiai labai giriami todėl, kad jie yra ilgaamžiai. Net ir nuolatos skalbiant su valikliais spalva beveik nekinta, drabužis išlieka toks pat kokybiškas, nesudyla. Poliesteris neleidžia odai kvėpuoti, kai kuriais atvejais net gali sukelti alergiją. Tačiau spintoje turėti bent kelis rūbus iš poliesterio – geras pasirinkimas. Iš poliesterio gaminamos vakarinės suknelės yra labai geras sprendimas, kadangi net ir nuolatos jas nešant į valyklą spalva išlieka ryški.

Viena populiariausių medžiagų pasaulyje iš kurios gaminamos ne tik suknelės, bet ir dauguma drabužių – medvilnė. Tai natūrali medžiaga, kuri išgaunama iš medvilnės augalo. Viena pagrindinių šios medžiagos savybių – ilgaamžiškumas, patvarumas, lengvai valosi, maloni kūnui, tačiau po daugelio plovimų medvilnė praranda savo žavesį.

Tūkstančius metų naudojamas natūralus audinys – linas, jis yra gaminamas iš lino sėklų. Jau senovės egiptiečiai vertino šią medžiagą. Ilgainiui platėjo spalvinis pasirinkimas, tačiau natūrali struktūra išliko. Linas – puikus pasirinkimas vasaros metu, kadangi jis yra lengvas, tačiau tuo pačiu užtektinai kietas, kad pabrėžtų moters figūros linijas. Tai medžiaga iš kurios gaminami drabužiai dažniausiai būna elegantiški ir traukiantys aplinkinių dėmesį. Minusas – linas labai greitai glamžosi. Būtent todėl šiuo metu gaminama gana daug lininių drabužių, kurių modeliai kurti taip, kad medžiaga būtų susiglamžiusi. Tiesiog taip paprasčiau nei nuolatos lyginti drabužį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.