Sulčiaspaudės pasirinkimas

Nusprendėte, kad laikas atsisakyti gaiviųjų gėrimų ir sulčių iš parduotuvės. Kuo tada gaivintis. Kiekvieną kartą važiuoti pirkti šviežių sulčių – nepatogu, be to jos greit genda. Dėl to jų nusipirkti galima tik labai nedidelį kiekį. Geriausia išeitis – sultis spausti patiems. Tereikia išsirinkti sulčiaspaudę. Sulčiaspaudės pasirinkimas nėra labai paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Visų pirma reikia atsakyti sau į kelis pagrindinius klausimus:

  • Kokių vaisių/daržovių sulčių norėsite pasigaminti?
  • Ar labai svarbus jos darbo greitis ir garsas (skleidžiamas triukšmas)?
  • Kiek dažnai naudositės sulčiaspaude?

Kai atsakysite sau į šiuos klausimus bus daug lengviau išsirinkti tinkamą gaminį, nes daugybė sulčiaspaudžių Jums tiesiog netiks. Sulčiaspaudės darbo greitis visada turės tiesioginį ryšį su garsu ir sultyse esančiu vitaminų kiekiu. Kuo sulčiaspaudė dirbs lėčiau tuo sultyse liks daugiau vitaminų, bus mažesnis jos skleidžiamas triukšmas. Nors garsas priklauso ir nuo sulčiaspaudės konstrukcijos, panaudotų medžiagų. Metalinės sulčiaspaudės dirbs tyliau nei plastikinės. Be to jos bus sunkesnės ir “nevažinės” po stalą. Labai svarbus ir sulčiaspaudę sudarančių elementų kiekis. Kuo jų mažiau tuo paprastesnis jos valymas. Tai gali atrodyti nesvarbu. Bet patikėkite, tai labai svarbus kriterijus renkantis sulčiaspaudę. Jei sultimis norėsite mėgautis kasdien prarasite daug laiko. O galų gale pradėsite svarstyti ar verta spausti sultis, nes tingėsite užsiimti sulčiaspaudės išrinkimu, išplovimu, džiovinimu ir surinkimu. Ir tuo pačiu mažiau dalių reiškia mažesnę sulūžimo tikimybę. Kuo daugiau dalių tuo jos smulkesnės, tai padidina ir jų sulūžimo ar net pametimo tikimybę.

Pačios paprasčiausios ir pigiausios sulčiaspaudės skirtos spausti citrusiniams vaisiams. Tokią sulčiaspaudę galiam nusipirkti vos už kelias dešimtis litų. O naudotis ja labai paprasta – perpjaunate citrusinį vaisių pusiau ir priglaudžiate prie besisukančios dalies. Deja – tokios sulčiaspaudės veikia lėčiausiai ir reikia naudoti fizinę jėgą. Dėl to jos labiau tinkamos vyrams nei moterims. Universalios sulčiaspaudės daug patogesnės, bet tuo pačiu ir brangesnės. Be to rekomenduojama perskaityti tokios sulčiaspaudės instrukciją, nes kartais būna nurodyta kokiems vaisiams, daržovėms ar uogoms ji netinkama. Į šį sąrašą dažnai patenka morkos dėl savo kietumo ar uogos su smulkiais kauliukais, nes gali užkimšti angas, latakus ir jų išvalymas būna labai komplikuotas.

Svarbiausia yra atsakyti sau į klausimus ką darysite su sulčiaspaude ir tada keliauti į parduotuvę. Nes jei nueisite pirkdami nežinia ko tai greičiausiai nusipirksite ne tai ko reikia, o tai ką Jums įsiūlys parduotuvės konsultantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.