Kategorijos

Svarbiausios taisyklės, kurių būtina laikytis gabenant krovinius

Pagrindinės krovinių vežimo taisyklės, reglamentuojančios krovinių gabenimą. Krovinių gabenimo taisyklės – tai taisyklių rinkinys, reglamentuojantis prekių gabenimą. Šios taisyklės užtikrina transportavimo proceso saugumą ir efektyvumą, kartu ginant visų susijusių šalių interesus. Vienas iš pagrindinių tarptautinių krovinių vežimo reglamentų yra Reglamentas Nr. 1072/2009, kuriame išdėstytos bendrosios patekimo į tarptautinio krovinių vežimo keliais rinkos taisyklės . Šis reglamentas taikomas visoms tarptautinio transporto priemonėms, įskaitant transporto priemones, važiuojančias tarp dviejų skirtingų valstybių narių . Be to, CMR konvencija ir COTIF konvencija yra tarptautiniai teisės aktai, reglamentuojantys krovinių gabenimą . Šios taisyklės padeda užtikrinti saugų ir efektyvų krovinių gabenimą per sienas. ADR kroviniai yra reglamentuoti tiek europiniu tiek nacionaliniu aspektu, tad numatytas taisykles būtina žinoti ypač tiems, kurie užsiima krovinių gabenimų, kad nebūtų taikomi pažeidimai.

Tarptautinė oro transporto asociacija yra pasauliniu mastu pripažinta oro linijų prekybos asociacija, gyvuojanti daugiau nei 50 metų . Tarp IATA narių yra ir krovinių, ir keleivių aviakompanijos, asociacija nustato važtaraščių pildymo instrukcijas . Šios instrukcijos užtikrina, kad krovinys būtų tinkamai identifikuojamas ir gabenamas laikantis tarptautinių taisyklių. Važtaraščių ir kitų krovinio gabenimo dokumentų duomenų pateikimo VMI taisykles taip pat nustato IATA . IATA taisyklių laikymasis yra būtinas saugiam ir efektyviam krovinių gabenimui oru.

Tarptautinė jūrų organizacija yra viena iš pagrindinių organizacijų, susijusių su tarptautinių vandenų valdymu. TJO priklauso 171 valstybė narė ir trys asocijuotos narės . TJO veikla daugiausia susijusi su jūrų transporto ir laivų sauga, organizacija yra sukūrusi keletą tarptautinių konvencijų, reglamentuojančių laivybą. Pavyzdžiui, Tarptautinio jūrų eismo palengvinimo konvencija apibrėžia laivų atvykimo, buvimo ir išvykimo į uostus procedūras . Norint saugiai ir efektyviai gabenti krovinius jūra, būtina laikytis TJO taisyklių.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *