Svetainių dizaino kūrimas


pencil-typography-black-design

 

Kai išgirstate žodį –  svetainių kūrimas ir dizainas, kokia būna jūsų pirma mintis? Gražus, pritraukiantis,moderni spalvų schema? Gana didelė dalis žmonių įsivaizduoja, kad internetinė svetainė yra meno rūšis. Iš esmės, internetinis dizainas yra priskyriamas kaip skatmeninis menas, tačiau, tai yra daug daugiau, negu tik svetainės spalvų derinimas ir estetika.

Prie dizaino yra priskyriama svetainės struktūra, funkcionalūmas ir daug daugiau požymių. Šiame straipsnyje aptarsime apie efektyvius interneto svetainių kūrimo ir dizaino principus.

 

Interneto svetainiu dizaino kūrimas – praktiškumas

Svetainės praktiškumas yra susijęs su navigacija, galimybe lengvai rasti norimą informaciją. Kai lankytojai apsilanko jūsų svetainėje, ar jiems yra lengva surasti navigaciją, ją naudotis? Ar jie turi galimybę greitai persikelti iš vieno puslapio į kitą ir vėliau atsegti savo pedsakus atgal į pradinį puslapį? Gera svetainės dizaino kompanija yra pajėgi sukurti svetainės puslapių struktūrą, kuri būtų yra suderinama su navigacija. Svarbiausi principai yra: patogumas, greitumas, aiškumas.

Interneto svetainiu dizaino kūrimas – skaitomumas

Svetainės skaitomumas –  viena svarbiausių dizaino principų. Dažnai svetainės kūrėjai užmiršta užtikrintių įskaitomą tekstą. Praktiškumas yra iškeičiamas į įdomų ir modernų tamsų dizainą, toks dizainas nėra labai patogus paprastam skaitytojui. Svarbu yra užtikrinti jog svetainės tekstas turi puiku skaitomumą, kad fonas nepaslepia tekstą, daug geriau yra naudoti tamsų tekstą and šviesaus fono. Taip pat, galima paminėti, jog yra svarbu parinkti ramesnią spalvų schema, kuri kuo mažiau vargintų skaitytojų akis.

Interneto svetainiu dizaino kūrimas – funkcionalumas

Funkcionaliai jūsų svetainė būtinai turi būti lengvai sąveikiaujama. Tai nėta problema, jeigu svetainė yra paprasto pobužio –  tik vienu lauku ir tekstu, tačiau gali būti problematiška, jeigu svetainė yra sudėtinga, kuri turi keletą sąveikavimo metodų. Pavyzdžiui, forumo pobūdžio svetainės, lankytojai tikisi, kad svetainė yra dinamiškai funkcionali ir neturės nepatogūmų naršant joje, turės galimybę naudoti visomis siūlomomis funkcijomis.

Svetainės funkcionalumo pobūdžiai:

Nuorodos veikia ir taisingai nusiųnčia i norimą nuorodą.

Visi atsiųnčiami failai yra teisingi, be virusų.

Puiki paieškos sistema, leidžianti rasti norimą informaciją

Apibendrinus, svetainės kūrimas ir  dizainas nėra tik  spavų derinimas, tai yra visos svetainės praktiškos struktūros ir navigacijos planavimas, rašto skaitomumas, teisingas  ir greitas kodavimas. Investavus laiko kiekvienai iš šių reikalavimų, galima sukurti idealią svetainę savo lankytojams.


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.