Svetainių kūrimas – kiek tai kainuoja?

Svetainiu kurimas, persikėlimas į virtualią erdvę ar tiesiog savos rinkos praplėtimas, pradedant vykdyti el. pardavimus, anksčiau ar vėliau paliečia kone visus modernius verslus. Dėl plataus domėjimosi šia sritimi, svetainiu kurimas tampa vis patrauklesnis ir priimtinas kiekvieno poreikiams procesas. Norint susikurti savo svetainę, internete galima rasti įvairiausių pasiūlymų, pradedant nuo visiškai nemokamos ir baigiant dešimtimis tūkstančių kainuojančiomis svetainėmis. Tad kuo skiriasi šie pasiūlymai ir kam koks svetainiu kurimas tinka labiausiai?

Nemokamas svetainiu kurimas – tai internete esančios dažniausiai blog‘ų platformos, kuriose jūs galite užsiregistruoti ir nesudėtingai susikurti savo svetainę. Tiesa, tuo atveju, jei nenorite išleisti nei cento, jūsų svetainės vardas bus sujungtas su naudojamos platformos pavadinimu ir nebus visiškai unikalus. Toks svetainiu kurimas siūlo ir kitą išeitį – nusipirkti norimą svetainės pavadinimą ir tuomet jį pririšti prie naudojamos platformos. Tokiu atveju svetainės išlaikymas kasmet kainuos keliasdešimt litų.

Svetainių nuoma arba nemokamas svetainiu kurimas, mokant mėnesinį mokestį. Tokių „nemokamų“ svetainių kūrimu dažniausiai vilioja lietuvių svetainių kūrėjai. Akcentuojant nemokamą paslaugą, šalia žvaigždutės parašoma, jog toks svetainiu kurimas nors ir nekainuos iš karto, tačiau kas mėnesį vis dėlto teks sumokėti nuo keliolikos iki keliasdešimt litų. Taigi, iš esmės šis nemokamas svetainiu kurimas tiesiog siūlo išskaidytą mokėjimą už suteiktas paslaugas, pavadindami jį svetainės nuomos mokesčiu.

Gali atrodyti, jog šis būdas labai patogus, norint apskritai išbandyti virtualią erdvę ir nepasisekus po kelių mėnesių atsisakyti tiek internetinės svetainės, tiek ir mokesčio už ją. Tačiau dažniausiai užsisakant tokias paslaugas, pasirašoma bent vienerių metų sutartis, įsipareigojant atsiskaityti už numatytą minimalų laikotarpį. Taigi, iš esmės bendra suma gaunasi tokia pati, kaip kad ir paprasto mokamo svetainių kūrimo, tačiau pastarojo privalumas – jokių ilgalaikių sutartinių įsipareigojimų.

Itin paplitusi tokios „svetainių nuomos“ rūšis yra elektroninių parduotuvių nuoma. Šiuo atveju, nuomotis el. parduotuvę ekonomiškai yra protingas sprendimas, kadangi tokių svetainiu kurimas kainuoja iš tiesų nemažus pinigus, o tuo tarpu išsinuomojus el. parduotuvę metams laiko galima sutaupyti.

Na o apie kitų svetainių pobūdį ir jų kainas – jau visai netrukus sekančiame straipsnyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.