Tapetų klijavimas: 4 dažniausios klaidos

Tapetų klijavimas – ne itin sunkus, tačiau kruopštumo reikalaujantis darbas. Atsainiai priklijavus tapetus ant sienos, neįmanoma išvengti atsiklijavusių kampų ir oro burbuliukų. Pristatome 4 dažnas tapetų klijavimo klaidas ir kaip su jomis susidoroti.

Tarpelis tarp atskirų rulono gabalų. Tvarkingai suklijuoti tapetai ant sienos atrodo vientisai (gerai atlikus tapetų kiljavimą, turi būti sunku pasakyti, kad siena iš tiesų yra padengta atskirais popieriaus gabalais). Kad išvengti matomų tarpelių tarp juostų, galima pasitelkti šį triuką – dažyti sieną panašiais į taptų spalvą dažais. Eiga: pasižymime liniją kur susijungs tapetai, ją nudažome dažais ir leidžiame dažams išdžiūti. Tada klijuojame pirmą tapetų juostą ir jos kraštą išlyginame. Tai padarius, klijuojame antrąjį. Jei tarp tapetų gavosi tarpelis, jį dažai turėtų užmaskuoti.

Nedidelis įplėšimas tapetų paviršiuje. Tapetų klijavimas gali būti jau baigtas, kai pastebėsite, kad kurioje nors vietoje atsirado nedidelis įplyšimas. Ne visi tapetai yra vienodai stiprūs, pavyzdžiui, dirbant su popieriniais tapetais visada reikia elgtis labai atsargiai, tokius tapetus lengvai suplėšyti gali bet koks aštrus daiktas. Taip nutikus, atplyšusi gabalėlį reikia priklijuoti atgal ant sienos. Eiga: atsargiai atlenkiame atplyšusį gabalėlį, jį teptuku (taip, kad nebūtų ištepta geroji pusė) patepame klijais ir priklijuokite atgal ant sienos. Tada su drėgna kempine pašaliname klijų perteklių.

Atsiklijavęs tapetų kraštas. Kad tapetų klijavimas buvo atliktas ne visai gerai, išduoda laikui bėgant atsiklijavę tapetų kraštai. Tai paprastai reiškia, kad klijuojant, buvo panaudota per mažai klijų. Su šia problema susidoroti lengva: atlenkiame atvėpusi kraštą ir jį patepame klijais. Tada klijuojame ant sienos ir klijų likučius pašaliname drėgna kempine.

Oro burbuliukas po tapetu. Tai dar vienas ženklas, kad tapetų klijavimas buvo atliktas ne visai kruopščiai. Tokie oro burbuliukai paprastai susidaro, kai tapetas yra netinkamai išlyginamas ant sienos. Tokiu atveju reikia išleisti orą iš burbuliuko. Eiga: iš burbuliuko orą išleidžiame padarydami X formos įpjovimą su statybiniu peiliu. Tada atklijuotą tapetų dalį patepame klijais, klijuojame prie sienos ir pašaliname klijų likutį sudrėkinta kempine.

Taigi iš šių pavyzdžių, gan lengva susidaryti įspūdį, kad tapetų klijavimas tikrai nėra sudėtingas apdailos darbas, tačiau prieš imantis darbų, reikia turėti tam tikrų žinių. Dauguma tapetų klijavimo klaidų yra susijusios su netinkamu klijų kiekio parinkimu bei nekruopščiai atliktu tapetų paviršiaus išlyginimu ant sienos. Tad jeigu esate neužtikrinti savo žiniomis, visada geriausia yra kreiptis į srities specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.