Kategorijos

Teisinės paslaugos reikalingos ne tik nusikaltėliams

Manote, kad gyvenate ramiai tvarkingai, jokių nusikaltimų nevykdote tai ir su teisininkais susidurti neteks? Galimas atvejis. Bet labai gali būti, kad teisininkų neišvengsite. Teisė nebūtinai turi sietis su teismu. Teisinės paslaugos reikalingos ne tik ruošiantis teismui ar teismuose. Teisininkai suteikia konsultacijas, padeda ruošti dokumentus, atstovauja įvairiose institucijose. Teisininkų atliekamų darbų sąrašas tikrai ilgas: atstovavimas teismuose, teismų procesų dokumentų ruošimas (pareiškimai, skundai, ieškiniai, prašymai). Įmonėms teisininkai rengia sutartis, pasiūlymus, paraiškas, ketinimų protokolus. Taip pat teisininkai tarpininkauja sprendžiant įvairius ginčus, rengiant taikos sutartis. Bet tai tik teorija. Panagrinėkime kelis “žemiškus atvejus” kai jums tikrai gali pasidaryti reikalingos teisinės paslaugos.

teisines-paslaugos1. Esate neteisingai apkaltintas.
Jus už kokį nors veiksmą apkaltino, nors Jūs jaučiatės visiškai nekaltas. Pavyzdžiui, Jus apkaltino vagyste nors tikrai nieko nevogėte. Arba policijos pareigūnui sustabdžius automobilį ir papūtus į alkoholio matuoklį jis parodo, kad Jūs esate išgėręs, nors visiškai nieko negėrėte. Greičiausiai teks savo nekaltumą įrodinėti teismuose. Patiems to padaryti greičiausiai nepavyks. Tam reikalinga teisinė pagalba (advokatas). Advokatai turi didelį teisinių žinių bagažą, daug patirties teismuose. Advokatai netgi specializuojasi, kad labai gerai išmanytų kurią nors vieną siaurą teisės sritį. Todėl jie būdami tos srities ekspertais gali suteikti maksimaliai didelę pagalbą.

2. Ruošiatės sukurti naują verslą.
Turite verslo idėją, bet nežinote kaip atidaryti įmonę, paruošti įmonės įstatus, atidarymo dokumentus. Vėliau bus reikalingos sutartys su Jūsų klientais ar su Jūsų tiekėjais. Jei sutartis bus parengta nesilaikant Lietuvos Respublikos įstatymų ar kitų teisės aktų jos bus pripažįstamos negaliojančiomis ir dėl to galite prarasti daug pinigų. Sutartys, skolos raštai, net darbuotojų priėmimo į darbą dokumentai turi būti itin tvarkingi. Nes kitu atveju galite likti visiškai be nieko. Teisininkai matę daug įvairių situacijų ir dėl to gali nuolat duoti gerų patarimų ir užbėgti nelaimei už akių.

3. Esate išvykę iš Lietuvos ir skubiai reikia sutvarkyti kokius nors dokumentus
Teisinikai gali padėti šiuo klausimu. Visų pirma jie gali suteikti pagalbą internetu. Teisinės konsultacijos internetu vis labiau populiarėja, nes teisė kaip ir kitos paslaugos vis daugiau keliasi į internetą. O Lietuvoje tai ypač svarbu dėl didelių emigracijos mastų. Jei tėvai išvyksta į užsienį, o vaikai lieka gyventi Lietuvoje, tai anksčiau ar vėliau tokios pagalbos jiems gali prireikti. Ir tada belieka du variantai – sėsti į lėktuvą arba sėsti prie kompiuterio ir viską išspręsti nuotoliniu būdu. Teisininkas gali pasirūpinti įgaliojimo parašymu Jūsų artimiesiems ar pasirūpinti reikalingų dokumentų dublikatais (pavyzdžiui pamesto aukštojo mokslo diplomo dublikatu).

Visų galimų situacijų neišnagrinėsime net labai norint. Tiesiog šio straipsnio tikslas nusiteikti nebijoti teisininkų ir suprasti, kad jų pagalbos anksčiau ar vėliau gali prireikti. Todėl niekada nepakenks piniginėje turėti kokio nors teisininko vizitinę kortelę ar turėti bent internetinį adresą įmonės kuri teikia teisines paslaugas internetu. Ir reikia žinoti, kad teisė yra nuo žodžio teisingumas. Teisės sistemos tikslas yra atstatyti teisingumą, o ne kažką nuskriausti ir nubausti. Nekaltumo prezumpcijoje sakoma, kad niekas nėra kaltas, kol teismas neįrodė jo kaltės.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *