Tekstų rašymas svetainėms. Ką reikėtų žinoti?

Nuo svetainės turinio priklausys ar jūsų veikla susidomės klientai ir Google robotai. Jame turėtų būti atsakyta į visus pagrindinius klientams rūpimus klausimus. Taip pat panaudoti tinkami raktažodžiai ir išlaikytas reklamos balansas. Dėl to tekstų rašymas gali tapti tikru iššūkiu niekad tuo neužsiėmusiam žmogui.

Jei planuojate svetainę turiniu užpildyti patys, „Tekstai Jūsų Sėkmei“ komanda rekomenduoja susipažinti su tekstų tipais, taisyklėmis ir paskirtimi.

Reprezentaciniai tekstai

Tai informacija, supažindinanti su paslaugomis ar prekėmis, jūsų veikla, tikslais ir vertybėmis, išdėstytomis puslapyje „Apie mus“. Čia reikėtų akcentuoti savo išskirtinumą, privalumus ir kodėl verta rinktis būtent jus. Svarbu, kad lankytojui būtų įdomu susipažinti. Jei norite išnaudoti visas galimybes, nebijokite paatvirauti – pateikite savo citatų, istorijų, suintriguokite, leiskite klientui pajusti, bent minimalių panašumų su jumis. Taip kursite šiltesnį ryšį ir pasitikėjimą.

Reklaminiai aprašymai

Norint parduoti, reikia tinkamai pateikti prekes ar paslaugas. Tam naudojami įvairūs būdai – nuo NLP marketingo iki paprastos reklamos. Kad ir ką pasirinksite, neperlenkite lazdos. Kuo akivaizdesnė ir įkyresnė reklama, tuo labiau ji atstumia.

Klientui svarbi tiksli informacija ir kokią problemą jūs sprendžiate. Subtiliai pateikti privalumai ir akcentuotas išskirtinumas skambės patikimiau, nei bandymas manipuliuoti psichologiniais triukais.

Copywriting stiliaus tekstas

Toks variantas dažniausiai naudojamas vieno puslapio išskirtiniam pasiūlymui – konkrečios paslaugos ar prekės pristatymui. Tokiam tekstui reikia pasiruošti – atlikti potencialaus kliento analizę (amžius, pomėgiai, poreikiai ir pan.), strategiškai ir vaizdingai sudėlioti informacinius blokus, žinoti kada ir kur panaudoti kvietimus įsigyti (call to action). Tai vieni iš sudėtingesnių tekstų, kur naudojamos marketingo formulės (pvz. AIDA), formuluojamos „kabinančios“ antraštės ir t.t.

Nepamirškite SEO

Jei kurdami svetainę pirma kreipsitės į SEO specialistus, jie sudarys turinio planą, parinks raktažodžius ir jums beliks tik sukurti turinį. Jeigu prašyti jų paslaugų neplanuojate, tada atlikite raktažodžių ir konkurentų analizę patys, taip žinosite kokio ilgio tekstų reikia bei kokias raktines frazes naudoti.

SEO tekstuose svarbu ne tik raktažodžiai, bet ir H1, H2, H3, t.t., antraštės. Jose taip pat reikėtų panaudoti raktažodžius ar dažnai klientų užduodamus klausimus. Turinys turėtų būti informatyvus ir aktualus skaitytojui.

Jeigu tekstų rašymas svetainei taps tikru iššūkiu ar net galvos skausmu, visada galite ieškoti pagalbos. Tam yra tekstų rašytojai, kurie specializuojasi savo srityje ir išmano savo darbą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.