Kategorijos

Tempimo pratimų nauda

tempimo pratimai

Tempimo pratimų nauda yra neginčijama tiek sportuojančių tarpe, tiek nesportuojančių. Juos atlikti būtina nuolatos, rekomenduojama kasdien  bent  po 5 min. Sportuojantiems geriausia juos atlikti po sporto. O nesportuojantiems – per pertraukėles darbe arba prieš miegą, Tad trumpai aptariame šių pratimų naudą.

  • Gerėja lankstumas. O tai lemia daug didesnes kūno galimybes be skausmo ir su minimalia traumų rizika atlikti tam tikrus buitinius darbus. Pavyzdžiui, nukelti nuo aukštos spintos ar pakelti nuo grindų sunkius daiktus ir pan.
  • Didėja judesio amplitudė. Ji reikalinga tam, kad galėtumėme taisyklingai sėdėti bei nevaržomai judėti.
  • Pagerina kraujo tekėjimą į raumenis. Tai itin naudinga tuomet, kai tempimus atliekame po itin ilgo laiko sėdėjimo prie kompiuterio. Kraujo gavę raumenys tarytum atgyja, sumažėja kūno įtampa.
  • Pagerėja laikysena. Šių dienų problema – tai į priekį pasvirę pečiai bei apvalėjanti kupra. Geriausia to prevencija yra tempimo pratimai ir žinoma, taisyklingas sėdėjimas.
  • Padeda išvengti nugaros skausmo. Dėl aukščiau išvardintų tempimo pratimų privalumų – sumažėja nugaros skausmas, ypač apatinėje dalyje. Taipogi nekankina įtemptas kaklas, trapecija.
  • Sumažina stresą. Tempimai tai tarytum meditacija. Susikaupiame, visas dėmesys skiriamas tik kūnui. Tai puikiai išvalo mintis ir nuramina tiek kūną, tiek protą.

Yra itin svarbu pratimų atlikimo technika, nes kaip ir visi pratimai, taip ir šie – daromi netaisyklingai gali padaryti daugiau žalos negu naudos. Tempimo pratimai su aiškiomis atlikimo rekomendacijomis yra čia.

Kaip tempimo pratimus paversti įpročiu?

  • Skirkite iš pradžių bent keletą minučių per dieną paprastiems ne per sudėtingiems tempimams! Tempimo pozicijoje būkite bent 15 sekundžių, giliai ir tolygiai kvėpuokite.
  • Pamažu tempimų sesijos laiką ilginkite, rinkitės ir ieškokite palaipsniui vis sunkesnių, įdomesnių pratimų. Nebijokite, kad daug kas pasirodys per sunku ar net sunkiai įgyvendinama. Tai normalu. Bet patikėkite, jūs itin greitai progresuosite.
  • Įsijunkite malonią muziką tempimų metu, paverskite tai maloniu ritualu, po tempimų išgerkite arbatos, paskaitykite knygą, pajuskite, kaip atsipalaiduoja visas kūnas.

Pamažu pastebėjus tempimų naudą tai taps maloniu įpročiu! Tereikia prisijaukinti šį paprastą ritualą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *