Kategorijos

Terasinių lentų kokybė: A, B ir AB tipų lentos

Terasinės lentosJeigu turite arba planuojate turėti savo terasą, greičiausiai jau apsvarstėte, kokias terasines lentas naudosite jai iškloti. Tačiau ar žinojote, kad lentos skiriasi ne tik medienos, iš kurios jos gaminamos, rūšimi, lentų paviršiumi ir spalva, bet ir kokybiniais kriterijais, nuo kurių priklauso jų kaina? Kokios yra terasinių lentų rūšys, pagal kurias matuojama jų kokybė? Kaip jas atskirti, ir kokias geriausia pasirinkti savo terasai?

Terasinės lentos, kaip ir kiti medienos gaminiai, gali būti trijų kokybinių klasių: A, B arba AB. Kokybiškiausiomis laikomos A rūšies lentos, mažiau kokybiškomis – B. Terasai gali būti naudojamos bet kurios kokybinės klasės terasinės lentos. Tiek A, tiek B ar AB tipo lentos gali būti gaminamos iš tų pačių medžių, dažniausiai – maumedžio, eglės arba pušies.

A tipo terasinės lentos yra ypatingai gražios ir tolygios. Bet kokie šių lentų defektai leidžiami tik tada, jei jie turi mažai įtakos bendrai jų išvaizdai. A tipo lentoje negali būti supuvusių šakų ar vietų, kuriose didelė šaka yra visiškai iškritusi (atsiradusi skylė). Vis dėlto tam tikri lentų trūkumai yra leidžiami: įskilimai, iškritusi maža šakelė, vadinamosios sakų „kišenėlės“, nedideli medienos ištrupėjimai.

B tipo terasinės lentos yra ne tokios gražios ir kokybiškos, kaip A tipo, tačiau jos yra pigesnės, o savo ilgaamžiškumu nedaug skiriasi nuo A tipo lentų. Visumoje šios lentos atrodo gerai, todėl terasa, sukalta iš tokio tipo lentų, turėtų džiuginti jūsų akis ne vienerius metus. Vis dėlto atskiros B tipo lentos neatitinka reikalavimų, keliamų A tipo lentoms. Jose gali būti matomi didesni defektai – jos gali būti daugiau aptrupėjusios, jose matomi įskilimai, santykinai didesni, nei A tipo lentose, jų briaunos gali būti iš dalies pažeistos. Jeigu iš B tipo lentų pašalintume jų defektus (pavyzdžiui, nupjautume tas lentų dalis, kuriose jie matomi), gautume A arba AB tipo lentas.

AB rūšies terasinės lentos yra tarpinis tipas tarp A ir B lentų. Tai reiškia, kad užsakius šios rūšies lentas visai terasai, jas sudarytų A ir B tipo lentų mišinys. B tipo lentos šiame mišinyje sudarytų maždaug trečdalį visų lentų.

Kartais yra skiriama dar viena kokybinė medienos klasė – C. Ji nėra oficialiai pripažįstama, tačiau vis dėlto ji egzistuoja rinkoje. Tai lentos, kurioms leidžiami dar didesni defektai nei B klasės lentoms, ir dažniausiai jos yra labai trumpos.

Taigi, medinės terasinės lentos gali labai skirtis savo kokybe, o kartu – ir kaina. Jeigu jūsų biudžetas nedidelis, rinkitės B klasės lentas, tačiau turėkite omenyje, kad reikės užsakyti didesnį jų kiekį, nei A lentų. Jeigu jums svarbiausia – kokybė, rinkitės A ar AB tipo lentas. Joms prižiūrėti reikės mažiau pastangų, o terasa jus džiugins net kelis dešimtmečius.

Be to, yra tam tikrų gudrybių, kurios padės jums sutaupyti. Pavyzdžiui, labiausiai matomose terasos vietose galite naudoti A tipo lentas, o mažiau matomose, užimančiose didelius plotus ar reikalaujančiose daug išpjaustymų – B tipo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *