Kategorijos

Tinkamai naudojami kompiuteriai, lavina ir ugdo vaikus

kompiuteriaiŠiais laikais išties mažai kas įsivaizduoja gyvenimą be kompiuterio, net vaikai, vietoje to, kad bėgiotų kieme, žaistų gaudynių ar slėpynių, keptų smėlio „pyragus“ ir žaistų „namus“ dažniausiai renkasi vakarą prie kompiuterio, naršant internete, žaidžiant kompiuterinius žaidimus ir kt. Tačiau kyla natūralus klausimas, ar kompiuteriai nekenkia vaikų, vystymuisi ir natūraliai pažintinei raidai? Specialistai tikina, jog su tinkama suaugusių priežiūra, kompiuteriai ne tik, kad nesukelia jokios žalos, o atvirkščiai, yra naudingi vaiko vystymuisi, ugdymui ir tobulėjimui.

Vaiko ugdymui kompiuteriai gali pasitarnauti todėl, kad šiais laikais yra prikurta įvairiausių programų, kurios padeda lavinti vaiko loginį mąstymą, matematinius įgūdžius, reakciją. Net mokyklose siekiama įdiegti darbą su kompiuteriu, todėl dažnai užduodami namų darbai, kuriuos norint atlikti reikia ieškoti informacijos internete. Tačiau nereikėtų leisti vaikui internete naršyti visiškai laisvai, nes sėdėjimas prie kompiuterio gali sukelti ne tik naudos, bet ir žalos. Taip yra todėl, kad internete yra ne tik naudingos, bet ir vaikams kenksmingos informacijos, tad ne veltui straipsnio pradžioje pabrėžėme, jog kompiuteris ir internetas vaikui duoda naudą tik su suaugusiųjų priežiūra.

Tęsiant apie naudą, svarbu paminėti, jog kompiuteriai taip pat suteikia galimybę vaikams įdomiau ir prasmingiau praleisti laisvalaikį. Žinia, kad jie mėgsta labiau žaisti nei mokytis, tačiau yra įvairiausių žaidimų, kurie ne tik linksmina, bet ir ugdo bei moko naujų dalykų. Todėl šioje vietoje ir vėl reikėtų įsikišti tėveliams ir parinkti atitinkamus žaidimus.

Net ir kalbant apie sveikatą, kompiuteriai, tiksliau internetas, gali pasitarnauti. Vaikai dažniausiai neklauso tėvų, kuomet kalba pasisuka sveikatos link, taigi internetas, gali parodyti, jog ne tik tėvai taip šneka, tačiau ir gydytojai bei kiti įtakingi asmenys sako, jog, tarkime, pienas, kmynų arbata arba medus yra sveika ir naudinga.

Taigi, kompiuteriai vienareikšmiškai yra svarbus išradimas, padedantis lavėti ir tobulėti nuo pat mažų dienų.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *