Kategorijos

Tinkamas medinių grindų valymas

Tinkamas medinių grindų valymas ypač svarbus tiems, kas naudojasi šia estetiška ir daugelio pamėgta interjero detale. Jos visur dera bei tinka tiek klasikinio, tiek modernaus dizaino patalpose. Būtent todėl kietmedžio grindis dažnai matome ir įvairiose įmonėse – ofisuose, parduotuvėse ar kavinėse. Taigi šiame puslapyje UAB „Bukutis“ patars, kaip tai padaryti!

Medinių grindų paviršiaus valymas

Kaip valysite medines grindis, priklausys nuo to, kuo padengtas jų paviršius. Jis gali būti alyvuotas arba lakuotas. Lakuotų grindų priežiūra paprastesnė, jas plaunant galima naudoti daugiau vandens. Tuo tarpu alyva gaminama iš natūralių augalinių žaliavų, o ja padengta mediena atrodo lyg vaškuota. Tokios grindys itin gerai sugeria skysčius, todėl valyti jas reikėtų atsargiau, nepadauginant vandens.

Jei nesate tikri, kuo medinės grindys padengtos, atlikite labai paprastą testą. Ant grindų užlašinkite keletą lašų vandens ir stebėkite, kaip greitai jie susigers. Jei vanduo įsigeria greitai, tai alyvuotos, o jei lieka paviršiuje, tai laku padengtos medinės grindys. Skirtumas jaučiamas ir paprastu rankos pabraukimu. Jei grindys alyvuotos, jausite medienos tekstūrą, smulkius nelygumus. Tuo tarpu laku padengti paviršiai yra švelnūs ir glotnūs.

šepetys minkštais šeriais medinių grindų valymui

Grindų šlavimas arba siurbimas

Patikrinus medinių grindų apdailą, patartina nuvalyti dulkes ir pašalinti kiek įmanoma daugiau mažų šiukšlelių. Smulkios aštrios dalelės braižo jautrias medines grindis. To išvengsite tiesiog šluodami arba siurbdami. Šiam tikslui ypač tinka minkštų šerių šluota arba apvali siurblio galvutė.

Grindų ploviklis higėja medinių grindų valymui

Naudokite švelnų valiklį medinėms grindims

Nušlavę arba išsiurbę nešvarumus ir dulkes, galite valyti toliau. Mes patariame įsigyti specialios sudėties, medinių grindų valymui tinkamą priemonę. Visuomet laikykitės etiketėje esančių nurodymų tam, kad išvengtumėte žalos. Niekada nenaudokite baliklio ar rūgštinio valiklio. Šiam tikslui geriausiai tinka ir medines grindis puikiai išvalo šarminio pagrindo skystis.

Dar vienas puikus sprendimas – tiek šlapiam, tiek sausam valymui tinkanti mikropluošto šluostė. Svarbu paminėti ir tai, jog tinkamai prižiūrint, tokia šluostė gali tarnauti labai ilgai. Tačiau svarbiausia, jog būtent mikropluošto šluostė yra pakankamai minkšta, todėl valydami medines grindis, jų tikrai nesubraižysite.

Medinių grindų valymas pagal medžio raštus

Ypač naudinga medžio grindis valyti medienos raštų kryptimi. Tokiu būdu valymo procesas bus lengvas ir efektyvus. Tam skirta šluostė turėtų būti tik šiek tiek drėgna arba visiškai sausa. Gausiai sudrėkinus nesandarias medines grindis, vandens perteklius joms gali ir pakenkti.

mikropluošto šluostė oscar medinių grindų valymui

Medinių grindų valymas, kad jos blizgėtų

Gerai nuvalytas medines grindis patartina nupoliruoti. Jei neturi tam pritaikytos įrangos, šį procesą galite atlikti ir rankomis. Tam naudokite specialia priemone suvilgytą minkštą mikropluošto šluostę. Natūralumo mėgėjai neretai naudoja alyvuogių aliejų ar kitokius panašios kilmės produktus. Kad ir ką pasirinktumėte, vadovaukitės anksčiau minėtu patarimu nenaudoti baliklių ar rūgštinio pagrindo valymo priemonių.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *