Kategorijos

Tinkamo padėklo pasirinkimas

Visuose pramonės šakoje, susijusioje su bet kokio tipo prekių gabenimų, iškyla saugaus bei pigaus prekių transportavimo klausimai. Vienas iš tokių klausymų yra tinkamų padėklų (taip pat vadinamų paletėmis) pasirinkimas esamų prekių gabenimui galutiniam vartotojui arba prekybininkui. Šiuo metu egzistuoja šie padėklų tipai:

Metaliniai padėklai

Dažniausiai gaminamos iš plieno arba aliuminio, šios paletės yra ypač stiprios ir skirtos sunkių krovinių gabenimui bei sandėliavimui. Jos yra stipresnės už medinius bei plastikinius padėklus, taip pat yra atsparios įvairioms oro sąlygoms, todėl gali būti naudojamos prekių sandėliavimui lauke. Ypač lengvai valomos, šio tipo paletės yra naudojamos ir maisto bei chemijos pramonėse. Nepaisant visų šių privalumų, metalinės paletės yra sunkesnės negu kitų tipų padėklai, todėl, jas naudojant, transportavimo kaštai didėja.

Padėklai iš faneros

Šie padėklai yra puiki nesunkių prekių gabenimo alternatyva. Tvirti ir lengvi, jie sugeria nedidelį kiekį drėgmės. Jų paviršius yra švarus ir lygus. Tačiau, šiuos padėklus yra pakankamai sunku sandėliuoti bei yra netinkami išoriniam sandėliavimui. Taip pat nevisi sandėliai yra įrengti tokio tipo padėklų laikymui.

Mediniai padėklai

Šie padėklai dažniausiai naudojami sunkių prekių gabenimui į vieną pusę. Stiprūs ir ilgalaikiai, lengvai sandėliuojami bei santykinai pigūs, jie dažnai yra perparduodami. Mediniai padėklai turi gerą paviršiaus sukibimą su konteineriais. Kaip ir metaliniai, šie padėklai yra sunkūs. Taip pat jie yra ypač sunkūs bei dažnai deformuojami.

Medienos plaušų plokščių padėklai

Šie padėklai yra gaminami iš presuotų medienos plaušų plokščių. Lengvos bet nestiprios, šie padėklai gali būti visiškai perdirbami, lengvai sandėliuojami bei lengvai tvarkomi. Tačiau jų negalima laikyti lauke, be to nedaug sandėlių gali laikyti šiuos padėklus.

Plastmasinės paletės

Šios ilgalaikės bei lengvos paletės gali būti panaudotos daug kartų. Plastmasinės paletės yra atsparios įvairioms oro sąlygoms, lengvai tvarkomos bei valomos. Neigiama šių palečių pusė – tai ypač sudėtingas remontas. Jeigu tokia paletė įskylą – ją reikia ištirpdyti ir iš naujo išlieti paletės formą. Taip pat jos yra brangesnės už medinius padėklus.

Gofruoto kartono paletės

Šios paletės (taip pat žinomos kaip popierinės paletės) viduje yra sudarytos iš įvairios formos struktūrizuotų kartono dalių. Ypač populiari pastaruoju metu yra korinio užpildo struktūra. Ypač lengvos bei neįtikėtinai stiprios, gofruoto kartono paletės yra lengvai pritaikomos įvairaus dydžio krovinių. Šie gofruoto kartono padėklai yra visiškai perdirbami. Tačiau jie negali būti laikomi lauke.

Taigi, priklausomai nuo jūsų gabenamo krovinio kiekio, jo charakteristikų bei prekių įvairumo, jus galite išsirinkti iš daugybės įvairių variantų tinkamą būtent jums.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *