Kategorijos

Tinklapių kūrimas ir jų optimizavimas

Kiekvienas, turintis ar besiruošiantis turėti savo internetinę svetainę, neišvengiamai anksčiau ar vėliau susiduria su paslaptinguoju žodžių trumpiniu „SEO“. Ką gi reiškia šių trijų raidžių kombinacija? Ir kodėl visų sėkmingų internetinių tinklapiu kurimas yra neatsiejamas nuo visagalio SEO?

Interneto svetainių optimizacija arba kitaip – SEO (ang. Search Engine Optimization) yra vienas veiksmingiausių lankomumo didinimo būdų. Pagal tam tikrus principus ir taisykles vykdomas tinklapių kūrimas kartu su jų optimizacija suteikia galimybes atsidurti pirmuosiuose paieškos sistemų puslapiuose (tokiuose kaip Google, Yahoo, Bing, Yandex ir kt.)

Šiuolaikinių technologijų dėka tinklapių kūrimas tapo prieinamu kone kiekvienam – internete gausu patogių ir nesudėtingai valdomų platformų, suteikiančių galimybes patiems susikurti svetainę. Tačiau ar tinklapių kūrimas gali atnešti apčiuopiamos naudos, jei tinklapis kuriamas negalvojant apie tai, kokias galimybes pasiekti plačią potencialių klientų auditoriją jis turi? Juk pagrindinis jo tikslas ir yra pasiekti bei pritraukti kuo daugiau lankytojų. Tuo tarpu tinklapiu kurimas kartu su efektyviu jų optimizavimu gali užtikrinti pastovų susidomėjusių lankytojų srautą.

Atsižvelgiant į naudą, kurią gali atnešti svetainių optimizavimas, juo dažniausiai naudojasi komercinių tikslų turinčios svetainės, pavyzdžiui – internetinės parduotuvės, kurioms gyvybiškai svaru pritraukti kuo įvairesnės ir platesnės auditorijos dėmesį. Taigi, turint omenyje tai, jog svetainių optimizavimas gali būti netgi esminiu rodikliu, nulemiančių verslo sėkmę internete, labai svarbu, jog svetainių kūrimas būtų patikėtas į profesionalų rankas.

Iš ko susideda svetainių optimizavimas?

Pirmiausia, optimizuojant svetainę, atliekama išsami rinkos analizė. Dar iki pradedant kurti tinklapį, svarbu išsiaiškinti, kas yra potencialūs lankytojai, kokie jų poreikiai, kas yra pagrindiniai konkurentai, kokie jų privalumai bei trūkumai. Rinkos tyrimą svarbu atlikti prieš tai, kuomet prasideda svetainių kūrimas, kadangi techniniai procesai, sprendimai ir tam tikri technologiniai pasirinkimai yra glaudžiai susiję su šios analizės rezultatais ir siektinais tikslais.

Kuriant svetainę kartu yra atliekama vidinė jos optimizacija – sutvarkomos nuorodos, tekstai, atsižvelgiama į pagrindinius raktažodžius. Vėliau, kuomet svetainių kūrimas yra baigtas, atliekama išorinė optimizacija – pasirūpinama, kad svetainė turėtų kuo daugiau atgalinių nuorodų.

Iš tiesų, optimizavimas gali būti atliekamas bet kada – nebūtinai tuomet, kada vyksta svetainių kūrimas, tačiau vis tik daug paprasčiau ir pigiau optimizacija pasirūpinti iš karto.

Norint būti pirmuosiuose paieškos sistemos puslapiuose niekuomet negalima sustoti – net pakilus į pirmąsias pozicijas ir siekiant jas išlaikyti reikia ir toliau vykdyti svetainės optimizaciją, antraip konkurentai jus greitai aplenks. Norint išlaikyti aukštas pozicijas taip pat svarbu nepamiršti, jog internetinės tendencijos kinta ypač greitai, todėl reikia nuolat domėtis, mokytis ir žengti koja kojon kartu su jomis.

Taigi, siekiant sėkmingų, naudą nešančių svetainių, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad svetainiu kurimas neturėtų apsiriboti vien tik dailaus dizaino ir gražių nuotraukų parinkimu. Kuriant svetainę, pagrindinį dėmesį skirkite naudojamai technologijai, optimizuotiems svetainės tekstams bei nuolatiniam nuorodų tinklo didinimui.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *