Kategorijos

Tolimų kelionių beiškant

Ar brangu keliauti į tolimosios Azijos šalis? Kaip pažiūrėsi. Šiaip ne. Tailandas, Filipinai, Balis – vis dar egzotiškos kelionių kryptys. Tačiau vis labiau ir populiarėjančios. Jei prieš dešimtmetį retas žinojo, kas tas Bankokas, tai dabar dažnas jau domėjosi skrydžių kainomis į šį Taildango miestą ir lankytinomis vietomis jame.

Šiluma, saulė, kitokia gamta, kita kultūra, žemos kainos na ir tiesiog galimybė pasigirti neįprasta kelione darbe vilioja turistus į tolimas šalis. Kainos daugeliui lietuviui jau nebe stabdis. Tad kodėl gi neaplankius Tailando. Arba pietryčių Kinijos. Arba pietinių Japonijos pakrančių. Nu gi kodėl gi ne. Gi.

Daug galima sutikti ir skeptiškų keliautojų. Sakančių, jog Bankokas su savo lankytinomis vietomis tikrai neprilygsta Paryžiaus ar Vienos kultūros lobynams. Arba kad Tailando gamta tikrai nusileidžia Islandijos kriokliams ir geizeriams. Ir tai galbūt tiesa. Tačiau tą būtų galima įvertinti tik pabuvus ir ten, ir ten. Ir tuomet rinktis.Dažnai grįžtant prie labiau įprastu, patogesnių, sau aiškesnių regionų.

Ir iš tikrųjų – keliavimas komfortiškai yra tai, kas žmones pririša prie tam tikrų regionų. Kas yra komfortas kelionėse? Ne, dažniausiai tai ne prabangūs viešbučiai, ne geras klimatas ir ne visada šalia esantis gidas. Komfortas yra žinoti, kas bus toliau, nepatirti jokio streso, ant nieko nepykti, nelaukti eilėse ir nė akimirkos nepagalvoti, kur čia teko įsivelti. Ir toks komfortas kiekvienam pasiekiamas skirtingai. Vieniems tai iš tiesų pilnas kelionės paketas į Tailnadą ar Balį neišlendant iš viešbučio teritorijos. Kitiems tai – trijų savaičių žygis su kuprine per Patagonijos kalnus. Be žmonių, be patogumų, be karšto vandens. Bet aiškiai žinant, jog viskas priklauso tik nuo tavęs. Niekas nevers stovėti eilėje, niekas.

Taigi kur mes čia baigėme? Ar verta turėti ausinukus su ritminga muzinga kuomet eini pasivaikščioti? Ne, lyg ir straipsnis vis tik ne apie tai. Straipsnis apie keliones. Apie tai, jog Bankokas lankytinos vietos nebūtinai yra kažkas labai gero ar ypatingo. Bet. Bet pabandyti tikrai verta. Ko galima tikėtis keliaujant į tokį miestą? Taip, rasite ten ir architektūros, ir kultūros įdomybių, suvilios koks nors gidas jus ir gamtos grožybėmis. Tačiau įdomiausia visai kas kita.Įdomiausia kaip gyvena paprasti vietiniai. Drąsiai eikite į atokius rajonus, mažas gatveles, nuošalius rajonus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *