Transporto nuoma – o gal pirkimas?

Lietuvoje nuo seno priimta, kad darant verslą viską reikia susipirkti. Apie nuomą galvojama kaip apie švaistomus pinigus, kurie neatneša naudos. Žmonės bijo nuomotis tiek patalpas verslui, tiek visa kita, transporto nuoma taipogi gali būti į tai įskaičiuota.

Tačiau, pabandykime panagrinėti kodėl ir kada verta pasinaudoti tokia paslauga kaip transporto nuoma. Pirmasis atvejis būtų, kai Jūs tik atidarote savo įmonę. Pradžioje ir taip pinigų nėra daug ir juos reikia leisti efektyviai. Jūs nežinote ar jūsų įmonė plėsis ar išvis verslas pasiseks. Tokiu atveju nuomotis transportą iš kitos įmonės nėra taip blogai. Bankrutavus įmonei nereiks galvoti kaip parduoti panaudotą įvairiausią transportą, tiesiog baigsis sutartis su kita kompanija ir tereiks padengti palyginti mažus įsiskolinimus. Todėl jūs nepatarsite nuvertėjimo, kuris būna su visais daiktais.

Kitas atvejis kai verta nuomotis transportą yra tas, jeigu jums to transporto nereikia kiekvieną dieną. Gal kažkurį transportą Jūs panaudosite tik kartą per savaitę. Tuomet tai tikrai apsimoka, nes technika vis atsinaujina, tampa vis tobulesnė. O jums ją pirkti vis iš naujo yra tikrai brangu. Tačiau nuomojantis galėsite gauti vis naują už tą pačią sutartą nuomos kainą.

Bet kadangi gi pirkti transportą savo įmonei? Tokį dalyką reikia gerai apsvarstyti prieš darant. Būtina įvertinti savo finansines galimybes. Jeigu jūsų įmonė plečiasi dideliais tempais ir transportas yra naudojamas kasdien po daug valandų – tuomet pirkimas Jums daug geresnė išeitis. Jeigu iš prognozių matote, kad jos yra puikios ir ateityje nieko blogo nenusimato, turite daug klientų ir dar daugiau potencialių klientų – pirmyn pirkti.

Žinoma, nuomos kainos kartais atrodo didžiulės. Ir taip jos tikrai nėra mažos. Kompanijos, kurios užsiima nuoma yra versle kaip ir Jūs tuo pačiu tikslu – užsidirbti. Bet nereikia susidaryti nuomonės, kad jos dėl to yra blogos. Tiesiog jos padeda išgyventi toms įmonėms, kurios skaičiuoja ir pirkimas visiškai neapsimoka. Todėl prieš pirkdami paskaičiuokite ir Jūs, gal kartais išleisti pinigai nuoma nėra jau tokie skaudūs kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.