Kategorijos

Trumpa informacija apie butų nuomą

Populiariausias gyvenamosios vietos įsigijimo būdas tarp jaunų žmonių – buto nuoma. Ypač populiari tarp studentų ir jaunų šeimų, būsto nuoma suteikia progą kurtis jaukų savarankišką gyvenimą tiems, kurie negali sau leisti prisiimti ilgalaikių įsipareigojimų bankams ir imti paskolą nuosavam būstui.
Butų nuoma užsiima begalė Lietuvos nekilnojamo turto bendrovių, tad pasirinkti tikrai yra iš ko. Butų nuomos rinka labai išaugo kritus nekilnojamojo turto kainoms ir statantis naujiems gyvenamiesiems rajonams. Daugiausiai butų nuomos pasiūlymų rinkoje atsiranda vasaros pradžioje, kada studentai baigia mokslus ar ieškosi kito būsto. Tiesa, kainos tada irgi išauga, kadangi padidėja paklausa. Norintiems susirasti pigesnį būstą geriau būtų pradėti paieškas rugsėjo ar spalio mėnesiais, kada dauguma norinčiųjų prieš naujus mokslo ar darbo metus jau būna susiradę butą nuomai – tuomet kainos žymiai mažesnės.
Ruošdamiesi nuomotis butą susidarykite sąrašą pageidavimų, kas turėtų jame būti, ką turite ir galite atsivežti pats bei be ko galite apsieiti – žinant, ko norite, bus lengviau ieškoti.
Išsirinkę butą nuomai, atidžiai perskaitykite nuomos sutartį. Geriau su savininku dėl netenkinančių sąlygų pasikalbėti iš anksto, nei vėliau graužti nagus. Pasidomėkite, kokia minimali nuomos trukmė, kiek daugiausiai žmonių gali gyventi bute, ar į buto nuomos kainą įskaičiuoti komunaliniai mokesčiai. Nepamirškite, kad namuose be autonominio šildymo komunaliniai mokesčiai vasarą bei šildymo sezoną ženkliai skiriasi. Svarbu tinkamai paskirstyti pajamas ir visada atsidėti pinigus nuomai iš anksto, kad neįsiskolintumėte buto savininkui.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *