Trumpa minkštų baldų istorija

minksti baldaiKiekvieną dieną mus supa daugybė baldų. lovos, stalai, kėdės, spintos — viskas taip paprasta ir elementaru. Baldai yra labai svarbūs buityje ir mūsų gyvenime. Kokybiškas poilsis neįsivaizduojamas be patogios lovos, o gardi šeimos vakarienė be stalo ir prie jo derančių kėdžių. Baldai ir praeityje turėjo didelę reikšmę, tiek buityje, tiek ir visuomeniniame gyvenime. Seniausiais laikais prabangūs buities daiktai buvo vertinami ir kolekcionuojami. Karaliai ir kiti aukštuomenės žmonės užsisakinėdavo specifinius, tik jiems skirtus, minkštus baldus, kuriais puošdavo rūmus ir dvarus. Baldų istorija iš tiesų intriguojanti, bet apie viską nuo pradžių.

Minkšti baldai antikoje

Nors antikinėje Graikijoje ir senovės Romoje susiformavo didinga miestų kultūra, namų interjerui nebuvo skiriamas didelis dėmesys. Buityje vyravo paprasti, minimalistiniai baldai: taburetės, kušetės, kėdės, staliukai. Prabangūs minkšti baldai dominavo tik turtingųjų namuose, aukštuomenės rūmuose ir pirtyse. Karaliams ir aukštiems valdininkams minkšti baldai buvo gaminami pagal specialius jų pageidavimus. Lovas, fotelius ir prabangius gultus puošdavo auksu, deimantais, dekoruodavo metalu, gyvūnų kaulais ir kailiais. Minkšti baldai buvo aptraukiami prabangiais šilko audiniais, tigro, krokodilo odos dirbiniais.

Baldų evoliucija viduramžiais

Tamsieji amžiai, taip neretai vadinami viduramžiai. Tačiau, kalbant apie baldus ir jų evoliuciją tuo metu, ne viskas nusidažo tamsiomis spalvomis. Iki XVI amžiaus baldai nebuvo prabangūs ir įspūdingi. Vyravo paprasti, dažniausiai mediniai baldai. Puošnesni, minkšti baldai buvo retenybė. Juos turėjo tik labai turtingi ir kilmingi žmonės. Laikui bėgant žmonėms parūpo patogus ir komfortiškas gyvenimas. Net ir vargingesnės šeimos buityje pradėjo naudoti minkštus baldus, puoštus raštais ir gobelenais. Turtingųjų aristokratijos atstovų namuose vyravo prabanga ir elegancija, net lauko terasose ir balkonuose stovėdavo minkšti krėslai ir gultai.

Dabarties baldai

Šiomis dienomis baldų pasirinkimas toks platus, kad net sunku išsirinkti. Stebina stilių, dizainų, spalvų ir raštų įvairovė. Kiekvienas gali pasirinkti tokius baldus, kurie tiktų prie kambario interjero, derėtų su užuolaidų ar kilimų tekstūromis. Neliko ribų ar suvaržymų. Interjero kūrimas — tai individualus menas, kurį galime susikurti patys.

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.