Kategorijos

Trumpai apie pica

Turbūt daugelis žmonių išgirdę žodį pica, pagalvoja apie Italiją. Beveik visi jie šventai įsitikinę, jog pica yra kilusi iš Italijos. Tačiau tai nėra tiesa. Pica yra kilusi iš Graikijos. Italai tik perėmė ir patobulino šį patiekalą. Italų picos receptai buvo šiek tiek kitokie, nes buvo naudojami tik vietiniai produktai. Italams perimti picas iš graikų buvo gana nesunku, juk Italija ir Graikija yra gana netoli viena kitos. Taigi graikai išrado picą, o ją išgarsino italai.

Devyniolikto amžiaus antroje pusėje pica pradėjo populiarėti JAV. Emigrantai iš Italijos atidarydavo savo restoranus, kur kepdavo itališkas picas, kur buvo naudojami autentiški picos receptai.

Vis didėjantis picų populiarumas nebuvo nepastebėtas ir greito maisto restoranų. Jie greitai perprato picų suptilybes ir pradėjo kepti picas savo restoranuose. Tačiau tai jau nebuvo tradicinės itališkos picos. Picų receptai buvo pakoreguoti, nes buvo itin akcentuojamas greitas paruošimo laikas ir ilga galiojimo trukmė. Buvo atsisakyta mozzarella sūrio, nes jis gan greitai gendantis produktas. Dalis italų sako, jog pica be mozzarella sūrio yra ne pica.

Lietuvoje picos pradėtos kepti Smetonos laikais, tačiau itin išpopuliarėjo po sovietų okupacijos. Lietuvoje tuo metu įsisteigė ne vienas picerijų tinklas. Jie sėkmingai veikia iki šiol.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *