Kategorijos

Tualeto paaukštinimas – kaip išsirinkti?

Tyrimai rodo, kad daugiau nei 42 % Lietuvos senjorų galėtų gauti naudos, jei jų namuose būtų įrengta vonios kambario įranga, skirta išlaikyti nepriklausomybę, orumą ir saugumą  . Paaukštinta tualeto sėdynė gali padėti žmogui geriau naršyti vonios kambaryje – daugumos nelaimingų atsitikimų ir traumų namuose vietoje.

Kas yra tualeto paaukštinimas?

Pakeliama unitazo sėdynė yra stora unitazo sėdynė, kuri telpa ant unitazo viršaus arba sėdynė, kuri atskirai yra aukščiau nei įprasta sėdynė. Sėdynė leidžia žmonėms sėdėti ir stovėti iš tualeto lengviau ir saugiau, nes ji pakeliama didesniame aukštyje.

Kas turėtų naudoti pakeltą tualeto sėdynę?

Geriausias kandidatas į paaukštintą tualeto sėdynę yra tas, kuris jaučia kojų silpnumą arba nuovargį, dėl kurio sunku naudotis tualetu, sako Renata, pacientų, patiriančių fizinių pokyčių dėl neurologinių ligų, ergoterapeutė.

Asmenys gali patys įsigyti pakeltą sėdynę, tačiau rekomenduojama kreiptis į specialistus, jei jie kelis kartus nukrito vonios kambaryje. Profesionalas, kuris gali būti gydytojas, kineziterapeutas ar ergoterapeutas, gali padėti nustatyti, ar pakelta tualeto sėdynė yra geriausias vonios įrangos pasirinkimas ir ar gali prireikti kokių nors kitų intervencijų.

Pakeltų tualeto sėdynių privalumai

Tualeto paaukštinimas palengvina ir saugina pagrindinę kasdieninio gyvenimo veiklą. Kai eiti į tualetą sunku arba fiziškai sunku, kai kurie žmonės tyčia to vengia, sukeldami kitas sveikatos problemas, tokias kaip šlapimo takų infekcijos ar stiprus vidurių užkietėjimas. Pakelto tualeto turėjimas ir naudojimas gali būti veiksnys, padedantis išlaikyti bendrą sveikatą.

Kaip išsirinkti pakeliamą tualeto sėdynę

Renkantis pakeliamą sėdynę, pirmiausia reikia apgalvoti, ko reikia vartotojui. Ar jiems reikia nuimti spaudimą nuo artritinių kelių? Ar jie bando sutaupyti ribotą energijos kiekį? Šie tikslai padeda nustatyti, ar vartotojui reikia įsigyti pakeltą sėdynę su rankenomis ar kitomis funkcijomis, kad atitiktų konkrečius poreikius.

Dizainas

Pasirinkimų gausu, kai kalbama apie pakeltas sėdynes. Yra pakeltų sėdynių su rankenomis ir be jų, sėdynės, kurios yra autonominės dalys su reguliuojamomis kojomis, ir sudėtingesni hidrauliniai modeliai, padedantys vartotoją stumti į stovinčią padėtį.

Svorio talpa

Standartinė pakelta tualeto sėdynė gali išlaikyti nuo 200 iki 300 svarų. Taip pat yra bariatric pakeltų sėdynių, kurios gali išlaikyti iki 500 svarų.

Aukštis

Standartinės pakeltos sėdynės paprastai yra nuo 4 iki 6 colių storio, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems gali prireikti daugiau pakėlimo, yra ir kitų variantų. Hamptonas siūlo pasikonsultuoti su profesionalu dėl geriausio pasirinkimo paaukštintoje tualeto sėdynėje, jei senjoro poreikiai sudėtingi.

Perkeliamumas

Dėl savo konstrukcijos pobūdžio dauguma pakeltų sėdynių yra didelių gabaritų ir jų negalima gabenti diskretiškai. Kai kurios sėdynės yra tiesiog plastikinės pagalvėlės, kad būtų galima atsižvelgti į nešiojamumą, tačiau net ir tokiu atveju stambią pagalvėlę neštis viešoje vietoje gali būti nepraktiška.

Kai kas nors, kuriam reikia pakeltos sėdynės, yra viešoje vietoje, Hamptonas rekomenduoja ieškoti šeimos tualetų, nes jie paprastai yra erdvesni ir lengviau pasiekiami nei vonios kambarys. Jie dažnai turi tualetus, kurie yra aukščiau nuo žemės.

Papildomos pakeltos tualeto sėdynės funkcijos

Keletas kitų pakeliamų tualeto sėdynės funkcijų gali palengvinti naudojimąsi vonios kambariu asmeniui, kuriam reikia papildomos pagalbos. Šios funkcijos apima:

Pailginti dubenys. Nors standartinė pakelta sėdynė pritaikyta prie standartinės apvalios unitazo sėdynės, yra ir pailgų ovalių paaukštintų sėdynių, tinkančių šiuolaikiškesnio dizaino klozeto sėdynėms.

Tualeto paaukštinimas su atramomis. Kai kurios pakeltos sėdynės turi rankenas šonuose, leidžiančias senjorams suimti atramą sėdint ir stovint.

Atlenkiamos sėdynėsStandartinė pakelta tualeto sėdynė neturi dangčio arba siūlo galimybę ją sulankstyti kitiems, kuriems nereikia paaukštintos sėdynės. Tačiau nepriklausomi įrenginiai su reguliuojamomis kojomis dažnai turi vyrius, leidžiančius sėdynę sulankstyti aukštyn, kai to nereikia, ir dangtį, kuris nusilenkia, kad uždengtų tualeto dubenį, kai jis nenaudojamas.

Sėdynės paminkštinimas. Kai kurios pakeltos sėdynės yra pagamintos iš minkšto plastiko, kad sėdint būtų papildomai paminkštinta. Šios sėdynės turėtų būti pakeistos, jei jos susidėvėjo, kad nepažeistumėte odos.

Išmatavimai

Pakeliamos tualeto sėdynės yra standartinių dydžių. Tačiau svarbiau įsitikinti, kad pakeltos sėdynės forma atitinka unitazo formą, priduria ji. Pakeliamos sėdynės yra apvalios ir ovalios, kad atitiktų skirtingas unitazo formas. Jei asmuo pasirenka pakeliamą sėdynę, kuri yra atskiras mazgas, panašus į komodą prie lovos , pakeltos sėdynės forma tampa ne tokia svarbi.

Kai kurie terapeutai siūlo išmatuoti atstumą nuo grindų iki vartotojo kelio, išmatuoti tualeto aukštį, tada apskaičiuoti skirtumą. Šis matavimas nustato aukštį, reikalingą pakeltai tualeto sėdynei. Daugiau unitazo paaukštinimų rasite parduotuvėje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *