Turto vertintojai ir kiti vertinimo procesai


Dažniausiai turto vertinimas atliekamas įvairiais tikslais: įkeičiant bankui, parduodant savo turtą, paveldint turtą, dalinantis turtą su kitais ir panašiai. Kai turto vertintojai nustato turto vertę, ji yra tiksli ir aiški. Na, o turto kaina yra susitariama tarp pardavėjo ir būsimo pirkėjo. Populiariausi vertinimo objektai yra  butai ir žemės sklypai su gyvenamąja patalpa.

Ką turėtų atlikti vertinimo užsakovas prieš šią procedūrą? Svarbiausia, su savimi turėti tvarkingus dokumentus atlikti ir užregistruoti VĮ Registrų centre, turto kadastriniams matavimams. Kitaip tariant, nekilnojamojo daikto tapatybės, žemės sklypo ribų matavimams. Įsitikinus, kad yra visi reikalingi ir tvarkingi dokumentai, vertinimo užsakovas susiderina laiką su turto savininku dėl būsimos apžiūros. Turto vertinimo eiga yra tokia: apžiūrimas įvertintas turtas, surenkami vertinamo turto dokumentai ir visi reikalingi duomenys apie užsakovą.

Dažnai kyla problemų dėl netvarkingai paruoštų dokumentų. Neįregistruoti statiniai, statinys neatitinka realios situacijos ar yra kitokio suplanavimo, nei nurodyta dokumentuose. Trūksta reikalingų leidimų ar nėra nenustatyta bendrasavininkų, naudojantis vienu turtu bendra tvarka. Tokiais dalykai pasirūpinkite iš anksto, kad nereikėtų gaišti savo ir vertintojo laiko.

Turto vertintojai turi nuodugniai viską patikrinti ir atkreipti dėmesį į visus galimus padarinius, kurie gali turėti įtakos bendrai turto vertei. Turto vertė labiausiai priklauso nuo vietos ir statinio ar žemės būklės. Taip pat ir nuo infrastruktūros, ploto, aukšto, jei gyvenama bute ir rajono. Jei bute ar name yra baldų ar kitokios buitinės technikos, tai nėra nekilnojamas turtas, todėl nereikėtų painioti.

Žmogus, kuris pardavinėja savo turtą ir randa tinkamą bei patikimą pirkėją, sulaukia pasiūlymo atsiskaityti jau turimais pinigais arba pirkėjo imama paskola. Pirkėjas turi teisę išsirinkti jam labiausiai palankų banką. Tam reikia bankui pateikti perkamo turto įvertinimą. Turto vertinimas yra reikalingas pirkėjui, todėl už šią paslaugą, turėtų mokėti jis.

Vertintoją reikėtų rinktis pagal visos įmonės reputaciją. Patariama pasidomėti ir rasti geriausią variantą. Rinkitės profesionalų ir savo darbą išmanantį specialistą, kuris atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir įvertins jūsų turto vertę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.