Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
UAB pirkimas ir pardavimas - StraipsniuKatalogas.eu

Kategorijos

UAB pirkimas ir pardavimas

Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos Sąjungos šalių UAB pirkimas—pardavimas tapo išties populiarus. Kodėl taip yra? Tiesiog verslininkai nenori steigti nuo pat pradžių įmonės, o nori gauti jau pabaigtą projektą. Tai žinoma nėra nei blogai, nei gerai. Teigiamos to pusės yra tai, kad jau iš karto turi verslą, nereikia galvoti iš kur gauti įstatinio kapitalo, o ir galvos sukimas dėl verslo idėjos bei pasiteisinimo gali būti pamirštas. Blogai ši idėja yra tik tiems, kurie gerai nenusimano apie verslą bei stačia galva neria į šią avantiūrą.

Tiems, kurie gerai nenusimano versle, galime pabrėžti, kad yra galimas tik AB, UAB pirkimas — pardavimas, kuomet yra parduodama dalis turto, t. y. akcijų. O kai yra parduodamas visas turtas, ir teisė į nuosavybę, tuomet galima sudaryti sutartį su bet kuria juridinio asmens forma. Pasirašius tokią sutartį, naujajam savininkui perduodama ne tik įmonės turimas finansinis turtas, materialus bei nematerialus turtas, o ir skolos bei įsipareigojimai. Tad labai svarbu, kad naujasis įmonės savininkas pasvertų riziką bei gerai apgalvotų ar toks verslas jam reikalingas. Bet dabar tikriausiai nėra tokio verslo, kuris nors šiek tiek neturėtų skolų. Tad baimintis reikia tuomet, kai verslas bankrutuoja ir jo paskutinė išeitis yra naujas savininkas.
UAB pirkimas—pardavimas yra visų skolininkų perdavimas naujams savininkui, tad teisinė apsauga čia labai svarbi. Kai yra parduodama įmonė, senasis įmonės savininkas dar prieš parduodant įmonę privalo kreditoriams pranešti raštu, kad įmonė yra parduodama. Bet apie tai gali būti nepranešta tuo atveju, kai įmonė nuperkama už tokią sumą, už kurią gali būti padengti kreditoriaus įsipareigojimai.

Kai yra parduodama dalis turto, tai yra akcijos, tuomet žmogui perduodama ribota teisė į akcijas. Su jomis jis gali daryti ką nori. Vertybinių popierių kiekis priklauso nuo to, ko nori pats pirkėjas. Jei jis nori dalies akcijų, jis gali jas įsigyti, jei jis nori tik tam tikros dalis, tuomet jis jas irgi gali nusipirkti. Viskas priklauso nuo sandorio. Bet primename, kad akcijas gali pirkti bei parduoti tik AB ir UAB.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *