Kategorijos

Universalioji pušies – tobula statybinė mediena

Statybose plačiai paplitusi pušies mediena. Kas lėmė, kad statybininkai vis dažniau renkasi šio spygliuočio lentas, lenteles, tašus ir kitus apdorotos medienos produktus? Pirma, pušų kamienai yra ypač aukšti ir tiesūs, cilindro formos, užaugusios pušies aukštis – nuo 20 metrų. Tačiau suaugusia ir tinkama medienai laikoma pušis, sulaukusi maždaug 100-120 metų. Tik tada išgaunama gana aukštos kokybės statybinė mediena. Dar geresnės kokybės mediena gaunama kertant maždaug 150 metų sulaukusį medį. Nors pušų yra įvairių rūšių, dažniausiai auginamos paprastosios pušys: per metus jų užauginama iki  7,8 m³ viename hektare. Vadinasi, pušys auga gana greitai ir jas auginti apsimoka, ypač jei miškas auginamas pardavimui, o ne kitais tikslais.

Statybininkų šios rūšies statybinė mediena pamėgta ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, pušies branduolys atsparus grybams, ardantiems medieną, taigi paprastai nukirstos pušys būna sveikos ir jas galima paprasčiau apdirbti. Taip pat šis kriterijus nurodo, kad šviežią, menkai apdirbtą, dar drėgną pušies medieną galima naudoti atraminėms dalims, skirtoms pastatų konstrukcijų gamybai. Žinoma, tokiu atveju konstrukcijos neturėtų lietis su žeme ar būti atvirai, kur jas nuolat merkia lietus. Taip pat pušies medienos beveik neatakuoja kenkėjai, graužiantys ir naikinantys medieną.

Pušies statybinė mediena

Kitas kriterijus – pušinė mediena lengvai apdorojama: ją paprasta pjauti, obliuoti, frezuoti, ji puikiai pasiduoda, tad į šią medieną lengva įsukti medvaržčius, įkalti vinis, paprasta ir į vieną suklijuoti kelias pušines plokšteles ar gabalus. Pušies medieną lengva nudažyti, beicuoti, tačiau reikėtų žinoti, kad pušies medienoje dervų bei sakų koncentracija – santykinai didelė, todėl visa tai gali pakenkti kai kuriems apdirbimo procesams.

Pušies gaminiai

Dažniausiai iš pušies medienos gaminami rastai, lentos arba lukšto gaminiai. Be to, pušies mediena plačiai naudojama gaminant fanerą, medžio drožlių plokštes. Taip pat dažnai pušis kaip viena iš pagrindinių sudedamųjų dalių naudojama gaminant popierių ir celiuliozę. Pušies medienoje esantys plaušeliai lengviau sukasi, yra paslankesni, dėl to pagamintas popierius būna tvirtesnis, atsparesnis.

Ši mediena naudojama tiek atliekant vidaus, tiek ir išorės apdailos darbus. Paprastai iš pušinių lentų surenčiamos stogų konstrukcijos, plačiai pušies mediena naudojama turėklų, laiptų, grindų, sieninių karkasų, lubų, langų, durų ir vartų gamyboje. Impregnuota pušies statybinė mediena naudojama terasoms, namų fasadams dengti, tvorų, pavėsinių gamyboje. Beje, paprastai iš pušies medienos gaminami ir mediniai vaikiški žaislai.

Ši universali mediena puikiai pritaikoma pramonėje, taip pat ir gaminant geležinkelių pabėgius. Iš pušies taip pat daromos krovininės dėžės, euro padėklai, konteineriai, statinės. Be pušies medienos sunku įsivaizduoti baldų pramonę: iš šios medienos gaminamos baldų detalės, pagrindinės nesudėtingų baldų dalys, pušies lukštas panaudojamas kuriant išorinį dizainą. Malkoms pušies mediena naudojama rečiau, nes ji yra vidutinio kaitrumo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *