Ne ne, šis straipsnis visai ne apie ūkininkavimą. Tiesą sakant, ir apie pinigus ne visai tikrus. Kalbame apie populiarų vazoninį augalą – pinigų medį, kitaip vadinama zamiokulku. Teigiama, jog šis augalas pasirūpina savo šeimininkų finansiniu saugumu tiesiog sėkmingai žaliuodamas ant palangės. Tiesa tai ar ne – kiekvieno asmeninis reikalas, bet kad pinigų medis gali papuošti namus – tikrų tikriausias faktas.
Sodriai žalias, mėsingais lapais, retai, bet įspūdingai pražįstantis augalas – populiarus ne tik Lietuvoje, bet daugelyje kitų šalių. Nemaža dalim prie to prisidėję ir prietarai – dažnai ši gėlė dovanojama jaunoms šeimoms, šiaip draugams, būtent kaip turtingo gyvenimo simbolis, kaip palinkėjimas finansinės sėkmės. Tačiau žmonės šį augalą augina ir dėl grožio – o jam jo tikrai netrūksta. Ypač mėgstantiems ne tiek žiedų spalvas, kiek šiaip žalią gamtos spalvą savo bute.
Zamiokulkas, arba pinigų medis – gana paprastai prižiūrimas augalas. Jį reikia reguliariai palaistyti, per ilgai nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose ir to pakaks, kad augalas ilgai ir laimingai žaliuotų jūsų namuose. Nors negreitai, bet ši gėlė auga, tad gali tekti skirti šiek tiek laiko persodinimui į erdvesnį vazoną. Nepamirškite, kad persodinant svarbiausia kuo mažiau išjudinti šaknis bei įsitikinti, kad naujas vazonas turėtų skylutę pertekliniam vandeniui išbėgti.
Kartas nuo karto specialiomis trąšomis palepinamas pinigų medis augs dar geriau, galbūt netgi greičiau pražys. Iš tikrųjų, namuose auginant įvairias kambarines gėles dažnai pamirštama jas tręšti, šio įpročio vertėtų atsisakyti. Ir tai galioja ne tik pinigų medžiui, bet ir visiems kitiems augalams. Tikrai taip, specialių trąšų būna ir iš pažiūros labai pasyviems kaktusams. Tręšiami augalai būna vešlesni, rečiau nuvysta, taip sukaupia daugiau jėgų žydėjimui. Juk būtent to dažniausiai ir tikimės iš namuose auginamų įvairiausių gėlių.
Ar tai būtų pinigų medis, ar bet koks kitas kambarinis augalas, nereikia pamiršti paprastos taisyklės – ir augalai kvėpuoja, tad laikyti jų miegamuosiuose kambariuose nepatartina. Vis tik fotosintezė, o kartu ir deguonies išskyrimas tamsoje sustoja, pats augalams pradeda imti šias dujas iš aplinkos. Tad turbūt geriausia vieta augalams – svetainė. Čia jie ne tik naktimis nevogs iš jūsų deguonies, bet ir puoš namus ten, kur dažniausiai renkasi svečiai. O kas gi nenorėtų susilaukti pagyrų, kad ir dėl vešlaus, ar, tuo labiau – pražydusio zamiokulko savo svetainėje…?
Parašykite komentarą