Kategorijos

Užsienio kalbų mokymosi patarimai

adgloriamŠiais laikais mokėti daugiau nei tik savo gimtąją kalbą yra tiesiog būtina, tačiau ar tikrai kiekvienam iš mūsų pavyksta labai lengvai ir sklandžiai išmokti bent vieną naują užsienio kalbą? Atsakymas yra akivaizdus – daugybė žmonių išbando begalę įvairių užsienio kalbų mokymosi technikų, kurios jiems nepadeda pasiekti norimo rezultato, todėl pateiksime jums keletą naudingų bazinių patarimų, kurie užsienio kalbų mokymąsi pavers paprastesniu ir malonesniu.

  • Kalbėjimas, kalbėjimas ir dar kartą kalbėjimas. Jei egzistuoja „slaptas“ efektyvus užsienio kalbų mokymosi būdas, tai neabejotinai yra nuolatinis kalbėjimas su žmonėmis, kurie užsienio kalbą moka geriau nei jūs. Nustatyta, kad viena valanda kalbant užsienio kalba (kartu su pataisymais ir patarimais) prilygsta mokymosi klasėje praleistoms penkioms valandoms arba 10 individualiam kalbos mokymuisi.
  • Intensyvus mokymasis yra geriau nei ilgas mokymasis. Įdomu, ką turime galvoje? Tai reiškia, kad dvi savaites kasdien keturias valandas mokantis kalbos galima išmokti daugiau nei mokantis po valandą per dieną ištisus du mėnesius. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl didelė dalis žmonių mokykloje nepajėgia išmokti užsienio kalbos. Tokiais atvejais jie per savaitę pasirinktą užsienio kalbą tesimoko 3-4 ir šios mokymosi valandos būna paskirstytos skirtingomis savaitės dienomis.
  • Kalbų mokymosi kursai dažnai būna neefektyvūs. Su šia problema susiduria daugybė vartotojų. Kalbų mokymosi kursai gali būti prilyginami kalbų mokymuisi mokyklos suole. Trumpiau tariant, tai nėra intensyvus ir į konkretų žmogų koncentruotas mokymosi procesas. Žinoma, kursų metu dalyviai praplečia savo žodyną, išmoksta tam tikrų gramatinių taisyklių ir geriau susipažįsta su pasirinkta užsienio kalba, tačiau to nepakanka norint mokytis sistemingai ir efektyviai.
  • Pradėkite nuo 100 pagrindinių (dažniausiai naudojamų) žodžių. Ne kiekvienas žodynas ar užsienio kalbos mokymuisi skirta knyga yra sukurta vienodai. Jei pasirenkamas netinkamas žodynėlis, užsienio kalbos mokymasis gali trukti mėnesių mėnesius, o galutinis rezultatas vis tiek nebus toks, kokio yra tikimasi. Todėl geriausia išsirinkti šimtą pagrindinių žodžių ir tuomet bandyti iš jų sudarinėti sakinius – vėl ir vėl, kol galiausiai įsiminsite kiekvieną iš jų. Be abejo, norint taisyklingai sudarinėti sakinius jums taip pat reikės išmokti pagrindines gramatikos taisykles.
  • Visuomet su savimi turėkite „kišeninį“ žodynėlį. Šiandien tai padaryti yra labai nesudėtinga, kadangi kiekvienas savo kišenėje turime išmanųjį telefoną. Į jį galime įsirašyti vienos ar kitos užsienio kalbos žodynėlį, kuris padės mums įvairiose kasdienėse situacijose.
  • Praktikuokitės mintyse. Norėdami išmokti kalbą jūs nebūtinai turite mokytis tik sėdėdami su knygomis savo rankose. Praktikuotis galite vos tik turite laisvą akimirką, tai darydami savo mintyse. Tai yra labai efektyvus užsienio kalbos mokymosi būdas, kadangi mintyse dėliodami žodžius ir sudarinėdami sakinius, tai darome kur kas sklandžiau.

Kalbų mokymosi patarimais pasidalino https://adgloriam.eu/

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *