Kategorijos

Užsienio piliečių iš trečiųjų šalių įdarbinimas Lietuvoje

Ne paslaptis, jog mūsų piliečiams masiškai palikus šalį ir išvykus svetur, Lietuvoje daugelyje sričių pasimatė kokybiškos darbo jėgos trūkumas. Tiek kvalifikuotų, tiek nekvalifikuotų darbuotojų stinga įvairiose srityse. Tačiau daugelis darbdavių taip pat nesėdėjo sudėję rankų ir ėmė ieškoti alternatyvų. Vis daugiau jų priima užsienio piliečius iš trečiųjų šalių, kurie yra gerai motyvuoti, sąžiningi ir pasižymi atsakomybe bei darbštumu.

Daugiausiai sulaukiama asmenų iš Ukrainos, Baltarusijos bei Azijos šalių. Ukrainiečių įdarbinimas tapo kone kasdienybe, žvelgiant bendrai visos šalies mastu. Iš šie skaičiai kasmet proporcingai auga. Dažniausia priežastis, ko atvyksta Ukrainos piliečiai į Lietuvą – tai jų šalies geopolitinė padėtis ir puikūs šalių tarpusavio santykiai. Be to, šios šalies piliečiai pasižymi patikimumu bei kruopštumu, todėl juos noriai įdarbina darbdaviai.

Daugiausiai ukrainiečių bei kitų šalių piliečių darbuojasi statybų, transporto sektoriuose. Bet esant poreikiui, įdarbinimo agentūros gali pasiūlyti ir kitų sričių – IT paslaugų ar nekvalifikuotų specialistų. Šie darbuotojai ne tik puikiai atlieka savo darbą, bet tuo pačiu padeda Lietuvos verslui augti ir vykdyti plėtrą.

Įmonėms, kurios nenori užsiimti užsienio piliečių iš trečiųjų šalių įdarbinimu savarankiškai, padeda įdarbinimo agentūros, teikiančios šias paslaugas. Jie ne tik sutvarko dokumentus, tačiau taip pat gali ir surasti reikiamos kvalifikacijos darbuotojus. Tokiu atveju įmonei tereikia tik priimti darbuotoją į jo darbo vietą. Tai labai didelė pagalba kiekvienos įmonės personalui, nes nereikia pildyti daugybės dokumentų bei vykdyti pradinių atrankų.

Deja, pagal LR galiojančius įstatymus, darbuotojų iš trečiųjų šalių nuoma negalima. Todėl tuo atveju, kai reikalinga laikina darbo jėga, įdarbinti darbuotoją privalo pats darbdavys. Tačiau šiuo atveju, daugelis atvykėlių noriai imasi bet kokių, nors ir sezoninių bei kitų laikinų darbų.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *